W jaki sposób tanio i skutecznie doczyścić pobrudzony dywan albo wykładzinę, nie niszcząc ich przy tym.

przez | 10 lipca 2021
Wykładziny oraz dywany po pewnym czasie użytkowania mogą stracić swój wygląd. Nawet systematyczne i regularne sprzątanie może nie zahamować tego procesu. Z tego też powodu co pewien czas powinno się dywan przeczyścić, a jeśli jest mocno wybrudzony, przykładowo wniesionym na obuwiu śniegiem czy wylaną herbatą, to czyszczenie okazać się może wręcz niezbędne. Dużej części osób będzie się wydawać, że nie ma nic trudnego w praniu dywanów, i biorą się za to samodzielnie.

dywan

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz aby dobrze to było zrobione, to w pierwszej kolejności jest potrzebna odpowiednia wiedza o tym, jak dywany się robi, a dodatkowo zakup środków do czyszczenia, które wyeliminują wszystkie zanieczyszczenia, ale nic nie zrobią dywanowi. Jeśli więc ktoś nie jest pewny swoich umiejętności, to jednak lepszym rozwiązaniem będzie zamówienie specjalisty mającego odpowiedni sprzęt, który się (http://www.fotoporcelana.net) tym zajmie. W większości przypadków wyczyszczenie da się zrobić w domu u klienta, w takiej sytuacji pracownik który się zajmuje czyszczeniem przywozi ze sobą potrzebną chemię i specjalistyczny odkurzacz. Jeżeli zanieczyszczenia będą większe, albo warunki nie za bardzo pozwolą na to, to znacznie korzystniejsze będzie dostarczenie dywanu do myjni (nowa witryna: sprawdź mega ofertę kompleksowe czyszczenie samochodu bydgoszcz) stacjonarnej, gdzie będzie on dokładnie wyprany (zobacz więcej).

Jak więc widać, pranie dywanów wrocław to wcale nie jest taka łatwa sprawa, jak większości niezorientowanym osobom się wydaje. Żeby zrobić to prawidłowo, to należy się trochę na tym znać, a niekiedy może się okazać, że samemu nie da się tego dobrze zrobić. Przy czyszczeniu dywanów średnio zabrudzonych najczęściej stosuje się technikę prania jedynie wierzchniej części dywanu. Osnowa nie zostaje zmoczona, przez co dywan dość szybko wysycha. Pranie dywanów takim sposobem polega na ich porządnym odkurzeniu, później położeniu środków do czyszczenia i na koniec dokładnym zmyciu wszystkiego. Przy praniu w myjni dywan również jest dokładnie odkurzany, ale później pierze się go w całości. Dzięki temu znacznie sprawniej da się usunąć wszystkie zanieczyszczenia, lecz po takim procesie niezbędne jest dokładne wysuszenie (inne usługi: ).