W jaki sposób sprawdzać, co robią pracownicy czyli często używane formy monitoringu

przez | 18 listopada 2021
Monitoring pracowników zaczyna być coraz częściej stosowany przez liczną grupę właścicieli firm. W dużym stopniu przyczynia się do tego rozwój techniki, gdyż to właśnie ona stała się najważniejsza przy tego typu działaniach. A dzisiaj technicznych możliwości jest całkiem sporo, cały czas pojawiają się nowe metody które pozwalają na jeszcze skuteczniejsze działania. Dużą popularnością się cieszy na przykład monitoring samochodów, jakimi jeżdżą zatrudnieni ludzie.

samochód dostawczy

Autor: Mattox
Źródło: http://www.sxc.hu

Systemy tego typu, współpracujące z GPS w czasie rzeczywistym śledzą i nagrywają pozycję każdego firmowego samochodu, dzięki czemu można później analizować, w jaki sposób te pojazdy były wykorzystane. Gdy nie było śledzenia niektórzy pracownicy lubili sobie wykorzystać firmowe auto akcesoria autobusowe do załatwienia prywatnych spraw, często w godzinach pracy. Firmy, jakie się zdecydowały na uruchomienie takiej funkcjonalności są usatysfakcjonowane, gdyż takie zachowania znacznie się ukróciły, pracownicy wiedząc, że w każdej chwili mogą być skontrolowani, stają się dużo bardziej ostrożni i nie nadużywają swoich możliwości.Bardzo popularnym sposobem na monitorowanie pracowników jest także instalacja kamer w firmie. Takie rozwiązanie często podyktowane jest bezpieczeństwem, bowiem kamery znacznie podnoszą jego poziom, chroniąc od różnych niebezpieczeństwa biorących się z zewnątrz, ale także od zatrudnionych pracowników.

Czy zadziwił Cię prezentowany tekst? Żeby zgłębić zagadnienie wejdź tu oraz poznaj więcej szczegółów – zapewne będą dla Ciebie zaskakująco ciekawe.

monitoring

Wielu właścicieli firm lubi wykorzystywać ten argument po to, żeby objąć kontrolą cały zespół, montując kamery praktycznie wszędzie, nawet w miejscach, które specjalnie nie będą zagrożone kradzieżami. Coraz bardziej popularnym dzisiaj sposobem kontrolowania załogi jest również sprawdzanie komputerów i komórek. Obecnie dostępnych jest sporo narzędzi, jakie pozwalają na to, żeby zdalnie sprawdzać to, czym się zajmuje na komputerze pracownik, podobnie jest z rejestracją rozmów z komórek. Wszystkie te metody w teorii nie są zabronione prawem, lecz przepisy jasno mówią, że żeby można je było legalnie stosować, to w pierwszej kolejności trzeba o nich poinformować swoich pracowników.

Źródło: 35 mm