W jaki sposób rozliczyć się z urzędem skarbowym online

przez | 10 lipca 2021
Formularz PIT-37 związany jest z wszystkimi dochodami osiąganymi jak też rozliczanymi przez płatnika (np. pracodawcę). Gdy dochodzi do nawiązania umowy lub dokonania czynności, z tytułu których musimy rozliczyć się samemu, wówczas nie korzystamy z tego dokumentu. Jest to typowa deklaracja, jaką składa pracownik, zleceniobiorca albo inna osoba, za jaką zaliczki na podatek musi obliczyć płatnik (dla przykładu pracodawca, zleceniodawca, itd.).

Wielu z nas na pewno pamięta olbrzymie kolejki w urzędach pocztowych w ostatnim dniu składania deklaracji fiskalnych. Teraz zamiast poczty, większość osób wybiera polecany program pit 2015. Na skutek możliwości przekazywania oświadczeń pit online 2015, ogonki zmniejszyły się, a my nie musimy nawet opuszczać mieszkania, aby dopełnić formalności ze skarbówką.

Ta najnowsza publikacja została przygotowana specjalnie dla ciebie. Poznaj ją, aby odkryć zupełnie nowe fakty. Zachęcamy do naszego serwisu!

Korzyści jest jednakże więcej, w szczególności gdy rozliczenia podatków nie zlecamy do biura rachunkowego, tylko przygotowujemy je samemu. Program pit 2015 prowadzi nas praktycznie „za rękę”. Podpowie, jakie dane i gdzie należy wprowadzić, i zweryfikuje, czy wszelkie niezbędne pola zostały przez nas prawidłowo wypełnione. Zmniejsza to ryzyko popełnienia błędu, co mogłoby skutkować koniecznością składania korekty zeznania oraz rzecz jasna stresującym kontaktem z urzędem podatkowym.

program do rozliczania pit

Autor: Special IG for Afghanistan Reconstruction
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętaj, im szybciej poślesz e-deklarację pit-37, tym szybciej otrzymasz zwrot podatku. Decydując się na wysłanie oświadczenia on-line, unikniemy jednego z częstych błędów. Przez wiele lat podatnicy wysyłający PIT-y pocztą zapominali się podpisać! W wypadku oświadczeń przesyłanych komputerowo podpis jest niepotrzebny. Zamiast niego, w celu weryfikacji podatnika wystarczy podać kwotę przychodu z oświadczenia składanego w poprzednim roku, zaś po wysłaniu oświadczenia odebrać e-mail z UPO, będącym dowodem na to, że złożyliśmy deklarację finansową na czas.

Pod koniec terminu składania rocznych deklaracji swe zeznania podatkowe posyła mnóstwo podatników. Jeśli przysługuje nam zwrot, trzeba na niego dłużej poczekać. Im wcześniej więc wyślemy nasz PIT, tym prędzej pozyskamy zwrot nadpłaconego podatku. A gdy będziemy zmuszeni dopłacić, to warto wcześniej poznać sumę, o którą zasilimy konto urzędu podatkowego i odpowiednio zaplanować ją w domowym budżecie. Sam blankiet możemy rzecz jasna posłać w późniejszym czasie.