W jaki sposób możemy zrobić domowe lizaki?

przez | 10 lipca 2021
Cukier, woda, oraz ulubione dodatki starczą, by przygotować domowe lizaki i zachwycić wszystkich dobrze znanym smakiem. Niemal wszystkie dzieci lubią łakocie. Słodycze ze sklepowej półki są jednak bardzo niezdrowe, dlatego że zawierają dużo konserwantów oraz syntetycznych barwników.

Aby ustrzec latorośle przed niezdrową żywnością, a jednocześnie zadowolić ich podniebienia warto samodzielnie przygotować domowe lizaki. Dzieci z pewnością będą zachwycone, a i nie jeden dorosły domownik skusi się na cokolwiek słodyczy.

lizak w papierku

Autor: jencu
Źródło: http://www.flickr.com

Łatwym sposobem na to, żeby przygotować domowe lizaki będzie ogrzanie 20 dag cukru w niewielkim garnczku. Gdy cukier się rozpuści, powinno się poczekać aż przeistoczy się w karmel o złoto-brązowej barwie i gęstszej konsystencji. Na blasze powinno się położyć papier do pieczenia. Nieco ostudzony karmel nakładać łyżeczką na blaszkę tworząc lizaki. W niezastygłą jeszcze masę, powtykać patyczki do lizaków. Odstawić, żeby mogły stwardnieć.

Dochodzisz do przekonania, że warto by było poszerzyć swą wiedzę na opisywany tutaj temat? Kliknij więc na ten link i przeczytaj więcej w opracowaniu (http://www.osadanaochodzitej.pl/).

Masę można przelać również do foremek na ciasteczka, żeby lizaki zyskały piękny kształt.

Nieco inny przepis jest opcją dla tych, którzy śnią o klasycznie słodkich, owocowych lizaczkach. Wystarczy przygotować 250 gram cukru, 40 mililitrów wody oraz 80 mililitrów syropu wiśniowego czy porzeczkowego. W miejsce soku z marketu, możemy użyć też samodzielnie wykonanego z cukru, truskawek oraz wody, jest to jednak bardziej pracochłonne. Składniki powinno się pomieścić w garnku i zagotować. Pozostawić na ogniu przez około 15 minut (temperatura powinna wynosić blisko 150 stopni). Gorącą masę można przelać jednakowo jak we wcześniejszym przepisie na papier do pieczenia i wbić patyczki do lizaków. Możesz zobaczyć jak wyglądają różne patyczki wchodząc tutaj patyczki do lodów.

Gdy przychodzą upały, każdy szuka miłego ochłodzenia. Ażeby samodzielnie zrobić domowe lizaki lodowe, starczy przygotować jedynie parę składników. Najbardziej orzeźwiające, są lizaczki wodne. Trzeba zaopatrzyć się w cytrynę, wodę i cukier, żeby zrobić lemoniadę. Proporcje zależą od preferencji. Przelać mieszaninę do foremek po czym wstawić do zamrażarki.

Stworzyliśmy dla Ciebie ciekawy news – tam odkryjesz masę ciekawych wiadomości i postów. Nie czekaj tylko loguj się!

Gdy zaczną krzepnąć, wystarczy wsunąć patyczki do lizaków oraz poczekać aż całkowicie się zamrożą. Inny sposób to zamrażanie soku rozrzedzonego niewielką ilością wody.