W jaki sposób bezpiecznie zapakować przesyłkę pocztową, aby dotarła w całości do odbiorcy ?

przez | 10 lipca 2021
Przesyłka kurierska jest narażona na wiele niedogodności. Nie jest tajemnicą, że przesyłana paczka będzie jedną z wielu, którą transportuje dana firma kurierska. Istnieje obawa, że opakowanie będzie zniszczone w czasie przewozu. Z uwagi na fakt, że wysyła się czasem bardzo kruche towary, należy zastanowić się jak je poprawnie zabezpieczyć. Szkoda by było, gdyby porcelana, sprzęt komputerowy czy inne kruche i nie przystosowane do wstrząsów towary zostały uszkodzone. Rozsądne zapakowanie towaru ułatwi zarówno nam, jak i firmie kurierskiej bezproblemową dostawę paczki.

przesyłka pocztowa

Autor: Jem Yoshioka
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym produktem na opakowanie paczki kurierskiej może być tektura. Można ją uzyskać w każdym sklepie znajdującym się blisko naszego miejsca zamieszkania, ale (zobaczysz) trzeba się postarać o to, aby była w dość dobrym stanie. Jeśli opakowanie kartonowe nie będzie w dobrym stanie, to może nie tylko doprowadzić do uszkodzenia naszej przesyłki, ale także nie zostać zaakceptowane przez kuriera. Warto do zabezpieczenia przesyłki posłużyć się taśmą pakową. Folia także może uchronić jej zawartość.

Pakowanie przesyłek (dowiedz się więcej) to nie tylko zadbanie o zewnętrzną stronę przesyłki, ale także o odpowiednie wypełnienie pudełka. Ma ono na celu uchronienie towaru, aby się nie przemieszczał w środku pudełka. Jako wypełniacz najlepsza jest folia (zobacz owijarka do palet) bąbelkowa ze styropianem. Aby wypełnienie przyniosło pożądane rezultaty, trzeba zadbać o to, aby wyścielało paczkę na około 5 cm od ściany kartonu do produktu. Wtedy uzyska się pewność, że produkt będzie unieruchomiony i bezpieczny.

Wprowadzanie danych (więcej informacji) jest kolejną istotną czynnością zabezpieczenia paczki. Dzięki temu przesyłka zostanie dostarczona do adresata, ale także w razie zawieruszenia będzie zwrócona tej osobie, która ją wysłała. Toteż prawidło uzupełniony list przewozowy jest tak ważnym i koniecznym elementem każdej przesyłki. Do jego umieszczenia służy foliowa koszulka na list przewozowy. Nie jedna przesyłka uległa zgubieniu, ponieważ tego nie da się uniknąć. Ale zadbanie o to, aby dodać fachowo uzupełniony list przewozowy umożliwi jej rozpoznanie i dowiezienie pod wskazany adres.