W dzisiejszych czasach wszyscy musimy posiadać jakiekolwiek oszczędności

przez | 2 grudnia 2021
W obecnych niepewnych czasach wszyscy musimy mieć jakiekolwiek oszczędności w innym wypadku nie uda nam się zasnąć spokojnie. Niestety, choć Polska wydaje się krajem dość stabilnym gospodarczo to czasem, gdy posłuchamy wiadomości to wręcz nóż nam się w kieszeni otwiera i zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno te emerytury to będą na nas czekały?

bank

Autor: Drew Hubbard, Ben Waters
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też dobrze jest założyć konto oszczędnościowe – , jak stare przysłowie mówi „lepiej dmuchać na zimne”. Nie chodzi tu tylko o problemy gospodarcze całego państwa, ale też o momenty, gdy nadchodzi nasza osobista czarna godzina. Nagle okazuje się, że na gwałt potrzebujemy pieniędzy, a jeśli nie mamy oszczędności, to niestety musimy się zadłużyć. Czasem zostajemy zwolnieni z pracy wręcz z dnia na dzień w dodatku bez odprawy, w takich chwilach oszczędności stają się naszym wybawieniem.

Dawniej trzymaliśmy nasze dodatkowe pieniądze w skarpecie. Brakowało nam zaufania do banków, obecnie nie trzeba się martwić. Oczywiście, jeżeli będziemy korzystać z usług sprawdzonych banków. W związku z aferami, które zaistniały w ostatnich latach ludzie zaczęli przenosić swoje aktywa do domów. Jednak jeżeli nasze pieniądze złożymy w zwykłym banku, a nie jakiejś szemranej „złotej spółce” to na pewno będą tam bezoieczne. A zakładając konto oszczędnościowe w banku, z którym jesteśmy związani od lat na pewno będzie dobrym rozwiązaniem.

bank

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Wszyscy wiemy, że, nie zawsze jest różowo i czasem po prostu musimy się zadłużyć. Sporo osób bierze tak zwane „chwilówki”, które połykają przy spłacie dwa razy tyle ile otrzymaliśmy. To kiepski sposób na chwilowy zastrzyk gotówki. Dlatego o kredyt najlepiej starać się w banku. Banki oczywiście też oprocentowują zaciągany kredyt, ale nie są to horrendalne kwoty.

Kredyty są różne. Wszystko zależy od tego ile pieniędzy chcemy dostać, a to czy pieniążki zostaną nam przyznane zależy od wysokości naszych dochodów.

Przydatny tekst? Jeżeli tak myślisz, przeczytaj towarzyszące artykuły na rozważany temat – bez obaw kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (http://twojprawnik.net/).

Jeżeli dochód nie jest duży bank nie udzieli nam wielkiej pożyczki. Jednak możemy liczyć na dostosowanie kredytu do naszej sytuacji materialnej. Co najważniejsze raty będą możliwe do spłacenia i nie będziemy musieli bać się dodatkowych gwiazdek w umowach jak to bywa przy pożyczkach zaciąganych w firmach „krzak”.