W biznesie często sytuacja jest dynamiczna

przez | 1 grudnia 2021
Jeżeli skorzystamy z możliwości popłyniemy szybkim i wartkim strumieniem zmian, natomiast jak wejdziemy na minę, to znaczy dopadną nas zagrożenia – może się zdarzyć, iż srogo będziemy zmuszeni za to zapłacić. Jedną z takich nieoczekiwanych niedogodności w prowadzeniu interesu jest kwestia należytego spełnienia kontraktu.

biznes

Autor: The Elite Ayrshire Business Circle
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście istnieją mechanizmy, które zabezpieczają nas przed niewywiązaniem się z umowy. To zabezpieczenie kontraktu – , to mówiąc prościej, ochrona finansowych pretensji inwestora, w sytuacji, kiedy kontrakt jest zrealizowany nie w umówionym terminie. Znajduje swoje przeznaczenie również w sytuacji, kiedy efekty są sprzeczne z ustaleniami umowy. Taka gwarancja to najlepszy sposób na zmaksymalizowanie wiarygodności wykonawcy, a w ogólnym rozrachunku oznacza to, że dany kontrahent biznesowy jest odpowiednim partnerem w interesach.

Mało tego, nie tylko wykonawca jest beneficjentem korzyści, gdyż samo istnienie tego typu zabezpieczenia wpływa na wyższy poziom transakcji. W ogólnym rozrachunku znaczy to, iż do umów przystępuje więcej firm. To dwustronna korzyść, dzięki niej mamy większy wybór, większa ilość ofert to lepszy prognostyk na sukces aniżeli Stylko jedna, niepewna firma.

Można powiedzieć, iż zabezpieczenie umowy, jest jednakowo ważne, jak wybór konta bankowego. Jeżeli spędziliśmy długie godziny rozważając kwestię: jakie konto firmowe wybrać, podobnie powinniśmy postąpić przy wspomnianej gwarancji.

biznes

Gwarancją takiego ubezpieczenia jest weksel własny/weksel in blanco (oraz deklaracje wekslowe).

Kiedy przekonasz się, że użyteczne byłyby podobne treści na opisywany temat, to kliknij ten link i sprawdź także inne wiadomości (https://www.dawid.edu.pl/).

Wystawienie weksla leży w gestii zleceniodawcy. Jest czasem tak, że towarzystwo ubezpieczeniowe prosi o dodatkowe zabezpieczenia żądań zwrotnych, takich jak: zastaw rejestrowy, hipoteka jak również poręczenie od osób fizycznych (lub prawnych).

Jak widać, tego typu forma gwarancji jest bardzo korzystna i sprawdza się również w praktyce. Co innego, jak nie zabezpieczenie w biznesie bardziej sprzyja zawieranym kontraktom, zwiększa zaufanie w interesach, tworzy dobry klimat inwestorski? Z pewnością warto rozważyć tę formę, jeśli chcemy czuć, że posiadamy decydujący wpływ.