Usługi audytorsko-księgowe

przez | 26 lipca 2021
Kilkanaście lat temu księgowa w strukturze firmy była niezastąpiona. Obecnie nierzadko firmy decydują się na usługi księgowe i finansowe realizowane przez usługodawców zewnętrznych. Outsourcing księgowości, przygotowywania sprawozdań finansowych czy obsługi kadr i płac pozwala w szczególności oszczędzić pieniądze firmy.

praca

Autor: KIANO
Źródło: KIANO
Oszczędności dla różnych podmiotów gospodarczych powstają z różnych przyczyn. Dla niewielkich firm zatrudnienie dedykowanego pracownika i sfinansowanie mu niezbędnych szkoleń wiąże się z większymi kosztami niż zlecenie tych działań firmie zewnętrznej. Również ilość pracy w tym przypadku na ogół nie wymaga osoby na pełnym etacie.

Największe podmioty gospodarcze traktują outsourcing jako formę inwestycji z, której zyski będzie można zobaczyć w perspektywie paru lat. Niskie koszty są następstwem tak mniejszych cen firmy outsourcingowej w relacji do utrzymania własnego działu jak i z mniejszej ilości błędów firmy specjalistycznej. Na przykład analizowanie sprawozdań finansowych jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne.

Wybierając outsourcing niektórych działań firma może skupić się na swojej kluczowej działalności, specjaliści z firmy zewnętrznej gwarantują często wyższy poziom usług (np. audyt finansowy jest często bardziej obiektywny niż w wykonaniu naszej firmy (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-inwestycyjny), specjaliści firmy zewnętrznej mają obowiązek stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych), przenosi się ryzyko ponoszone w związku ze skutkami błędów naszych pracowników. Prócz opisanych zalet trudno zignorować wady. Utrudniony przepływ danych, mniejsze poczucie odpowiedzialności za losy naszej organizacji, ograniczone możliwości szybkich zmian w procesach, które zlecamy to tylko niektóre z nich.

Trudno nie wziąć pod uwagę wszystkich powodów, dla których outsourcing stał się tak popularny na zachodzie i coraz bardziej cieszy się popularnością w polskich firmach. Dlatego dobrze jest przeanalizować wszystkie plusy i minusy i podjąć najlepszą dla naszej firmy decyzję.

Zapraszamy na stronę firmy (ciąg dalszy tego materiału – https://www.bhpprofesjonalnie.pl/bhp-warszawa/) oferującej usługi finansowe –

Zobacz wyjątkową ofertę firmy:Usługi księgowe w Warszawie.

Źródło: http://www.fss-finanse.pl/