Troska o satysfakcjonującą jakość – w jaki sposób robią to przedsiębiorstwa

przez | 10 lipca 2021
Dziś dbałość o odpowiednio zadowalającą jakość ma kluczowe znaczenie, gdyż w warunkach konkurencji rynkowej nawet korzystna cena nie jest w stanie obronić tych usług czy produktów, których jakość pozostawia dużo do życzenia. Rzeczywiście cenione na rynku są certyfikaty ISO – znakomity dowód wysokiej jakości. Przykładem może być chociażby certyfikat iso w zakresie usług medycznych, który świadczy o tym, że dana placówka potrafi zapewnić faktycznie nowoczesną opiekę. Planując udanie się do określonego szpitala warto mieć tę kwestię na względzie.

Popularnością cieszy się też certyfikat – saso iso 9001 ( zobacz: ). Czego dotyczy? Jest to norma odnosząca się do systemu, którego zadaniem jest prawidłowe zarządzanie jakością w konkretnych strukturach organizacji. Oczywiście, norma ta ma międzynarodowy charakter, wobec tego zamierzając otrzymać podobny certyfikat należy spełnić sporo w rzeczywistości wyśrubowanych oczekiwań. Norma ta może zostać zastosowana w każdej organizacji. Bez znaczenia jest jej wielkość, lub branża w której funkcjonuje.

certyfikat iso

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com

Certyfikat można otrzymać na przykład, jeżeli organizacja troszczy się o odpowiednie podejście do klienta i skupienie na jego osobie bądź angażuje zatrudnianych przez siebie pracowników, jako że kapitał ludzki ma obecnie duże znaczenie. Posiadanie tego certyfikatu jest rzeczywiście ważną zdobyczą dla każdej organizacji.Norma iso 14001 natomiast dotyczy zarządzania środowiskowego i cieszy się rzeczywiście dużą popularnością w odniesieniu do turystyki i rekreacji, przede wszystkim wśród restauracji i obiektów wypoczynkowych. Warto zaznaczyć, że np. polskie miasto Racibórz posiada ten certyfikat (zobacz stronę). Dodatkowo, otrzymało go jako pierwsze miasto nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie, co zważywszy na dosyć duże wymagania jest znaczącym wyróżnieniem. Autor:

Dbanie o wysoką jakość powinno przejawiać się więc także w staraniu się o stosowne certyfikaty, które dla ewentualnego klienta są jej potwierdzeniem. Posiadanie takich certyfikatów jest bowiem w stanie zachęcić go do skorzystania z konkretnej oferty. ISO natomiast to nazwa organizacji, która posiada pozarządowy charakter, więc wszystkie normy które określa nie są usankcjonowane prawnie, a ich przestrzeganie jest w zasadzie kwestią dobrej woli.