To rzeczywiście istotna kwestia jaki rodzaj systemu operacyjnego mamy zamiar wybrać? Od tego wiele zależy

przez | 18 grudnia 2021
Tak dużo jest współcześnie rzeczy do zrozumienia, że trudno się w tym wszystkim odnaleźć. Możemy tak powiedzieć o wielu kwestiach, lecz zwłaszcza jak pomyślimy o najbardziej nowych technologiach to przekonamy się, iż bez właściwego wsparcia naprawdę ciężko będzie poznać wszelkie zawiłości i pojęcia, na przykład co to jest mem. Nie o tym jednakże będziemy pisać, a o czymś bardziej niezbędnym, rzeczy, jaka dotyczy każdego z nas, czyli jakiego typu powinniśmy dobrać system operacyjny?

linux

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej oczywisty dziś wybór to na pewno Windows 8. To aktualnie najbardziej istotny na rynku system operacyjny. Dla tych osób, jakie nie miały z nim do tej pory do czynienia może być jednak problematyczny przez duże różnicę względem poprzedniej wersji. Nie ma tu więc klasycznego menu start, a przestawienie się na „kafelki” może sprawiać spore trudności, zwłaszcza na początku. Mimo to jeżeli weźmiemy pod uwagę określony ranking systemów operacyjnych to bez wątpienia Windows 8 zwycięża w tej kategorii (Media IT Sp. z o. o.).

Dla tych, którzy jednak nie wyobrażają sobie przejścia na tego rodzaju system, zostaje dobrze znany Windows 7. Należy potwierdzić bowiem, iż tego rodzaju starsza wersja systemu operacyjnego Windows świetnie działa wiele lat po premierze. Obecnie możemy również spotkać użytkowników, którzy korzystają z Windows xp, ten system wystarcza im bez wątpienia do obsługi podstawowych programów biurowych i przeglądarki internetowej (Media IT Sp. z o.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia następnego artykułu na ten temat – w nim wyszukasz dodatkowe treści. Zatem idź do strony (https://north.pl/karta/cxa3809m-uklad-scalony-,735-KA-1548.html) i ciesz się do woli.

o.). Nie inaczej sprawa przedstawia się w przypadku Windows 7, który bez problemu może posłużyć jeszcze przez parę lat użytkownikom, szczególnie tym, jacynie mają chęci na eksperymenty z najnowszym, rewolucyjnym produktem Microsoftu. Pozostały system Mac OS X, dostosowany do produktów Apple, ma swoich prawdziwych wyznawców. Ceniony jest za dobry interfejs, łatwość w działaniu i małą awaryjność.

reklama linuxa

Autor: anderson freitas
Źródło: http://www.flickr.com
Jest bezpieczny, istnieje bowiem mniej wirusów, jakie atakują OS niż Windowsa. No więc jaki system operacyjny wybrać? Tak naprawdę mamy jeszcze jedną ewentualność – Linux. To jedyny bezpłatny system operacyjny, jaki możemy konfigurować jak tylko chcemy. Ponadto jest odpowiedni na każdy komputer, ponieważ posiada zdecydowanie mniejsze wymagania sprzętowe niż Windows, więc również na słabym sprzęcie będzie w stanie działać dość szybko oraz płynnie. W przeciwieństwie także do pozostałych systemów z pewnością częściej wymaga od użytkownika fachowej wiedzy (co to jest mem).