Te wiadomości będą naprawdę przydatne, zyskaj dobre wskazówki dla własnego zakładu

przez | 10 lipca 2021
Właściciel firmy powinien posiadać szeroko zakrojoną wiedzę z zakresu prawa i podatków, gdyż dzięki temu może efektywnie współpracować z różnorakimi instytucjami oraz prawidłowo wywiązać się ze swych obowiązków odnośnie nich. Opłaca się poznać kluczowe pojęcia, jak także zorientować się, jakie kroki podejmować w pewnych sytuacjach, ponieważ niesie to firmie wiele korzyści.

dokumenty podatkowe

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Deklaracja vat – czy o niej nie zapominasz?

Deklaracja vat bywa istotnym dokumentem, do jej składania zobligowany jest każdy podatnik, bez względu na to, czy bywa to przedsiębiorca czy pracownik. Deklaracja vat służy deklarowaniu wysokości podatku, jaki mamy do zapłacenia albo możemy mieć do zwrotu . Poszczególne deklaracje oznaczone są różnymi numerami, różnią się między sobą także częstotliwością ich oddawania. Część deklaracji składa się raz na rok, ale niektórzy przedsiębiorcy rozliczają się miesięcznie lub kwartalnie. Niezależnie od charakteru deklaracji w każdym przypadku trzeba pamiętać o punktualnym jej przedłożeniu.

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów – co to jest?

Za wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów – określanym czasami skrótem wnt kryje się sposób rozliczenia, który następuje podczas transakcji zakupu pomiędzy nabywcami polskimi a sprzedawcami pochodzącymi z Unii Europejskiej. Wspomniana sytuacja zachodzi, gdy zakupione artykuły służą nabywcy w jego działalności zarobkowej.

Czy prezentowany wątek wydał Ci się fascynujący? To świetnie, gdyż gdy wejdziesz tutaj, odnajdziesz pożyteczne informacje (http://lpsp.pl/), które Cię z pewnością zaintrygują.

Rozliczenie WNT okazuje się ściśle powiązane z momentem sporządzenia faktury przez unijnego sprzedawcę, a vat należny od WNT powinien zostać wykazany w deklaracji miesięcznej bądź kwartalnej za okres, kiedy powstał obowiązek podatkowy.

dokumenty do zus

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zmieniasz nazwisko? Musisz zawiadomić ZUS!

Sytuacje życiowe owocują czasem zmianami w informacjach identyfikacyjnych osoby ubezpieczonej, jak chociażby nazwisko bądź adres zameldowania, czy stan cywilny. W wypadku zmian w wymienionych danych trzeba poinformować o tym ZUS.

Jeśli twierdzisz, że omawiany tutaj post jest interesujący oraz szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij ponadto ten link, a zobaczysz więcej info!

Jeżeli interesuje nas zmiana nazwiska zus zapewnia nam specjalny druk ZUS ZIUA, gdzie możemy dokonać korekty błędnych lub zmieniających się informacji. Wspomniany formularz zostaje przekazany do ZUS-u za pośrednictwem płatnika składek, czyli najczęściej zatrudniającego. Na stronie internetowej ZUS-u wyszukać można szczegółowe informacje oraz wskazówki, jak krok po kroku uzupełnić dany dokument.