Szybkie pożyczki

przez | 26 lipca 2021
Dodatkowy lub wyższy rachunek? Niespodziewany wydatek, wizja kuszącego, letniego weekendu poza miastem? Nie zawsze wydatki w danym miesiącu da się przewidzieć. Jeżeli szukasz pożyczki ”na dowód bez formalności”, to powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, iż będzie ona opłacalna jedynie wtedy, gdy szczegółowo zaznajomisz się z jej zasadami.

pieniądze

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

pożyczki (zobacz prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania) bez zaświadczeń o zarobkach to szybka i bezpieczna propozycja dla wszystkich osób spodziewających się w szybkim tempie środków pieniężnych. Ta krótkotrwała procedura nie wymaga wypełniania sterty formularzy, oraz informacji, czy posiadamy zaciągnięty kredyt.

Zaletą tego rodzaju pożyczek jest z całą pewnością większa anonimowość. Brak zaświadczenia wiąże się głównie z tym, że o zadłużeniu nie dowiaduje się nikt, kto byłby w stanie taką wiadomość użyć przeciwko naszej osobie.

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, warto jednak rozważyć indywidualne możliwości i liczyć się z obowiązkami. Czy jesteśmy w stanie ponieść dodatkowe koszty? Jeżeli jednak jesteśmy pewni, iż brak gotówki to tylko przejściowy stan, kredyt wydaje się być odpowiednim rozwiązaniem.

dom jednorodzinny

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL

Szybką pożyczkę można otrzymać na wiele sposobów. Poza tradycyjnym złożeniem podania o jej przyznanie, niektóre instytucje pozabankowe zapewniają pożyczkę przez sms. Taka forma jest korzystna pod wieloma względami – potrzebne środki można otrzymać niezależnie od miejsca, w którym przebywamy. Zasada nie jest skomplikowana – aby zgłosić chęć zawarcia umowy wymagane jest wysłanie wiadomości tekstowej pod wskazany numer. Środki znajdą się na koncie, w zależności od tego, w jakim banku prowadzony jest rachunek, od godziny do 24 godzin. Oznacza to, że najpóźniej następnego dnia można zrealizować swoje plany.

Mechanizm szybkiej pożyczki podlega innym prawom i obowiązkom niż np. pożyczce (zobacz prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości) poza bankowa, gdzie zobowiązania wobec banku polegają na dłuższym okresie spłaty rat a przy tym wymagają obok zdolności kredytowej, także stosownego zabezpieczenia spłaty kredytu, jakim jest hipoteka. Dzięki temu zabiegowi wierzyciel, (w tym wypadku bank) ma pewność, iż nikt nie „ucieknie” z przedmiotem zabezpieczenia.