Szkolenia asertywność

przez | 17 listopada 2021
W Polsce pokutuje błędne przekonanie, że sprzedawać mogą wszyscy. Jest to wierutne kłamstwo. W rzeczywistości, by zostać sprzedawcą powinniśmy posiadać pewne cechy, a tych nie ma połowa ludzi, którzy podjęli pracę w sklepach. Poza tym wielu osobom zdaje się, że skoro miały okazję pracować w sklepie spożywczym to i w sklepie z ciuchami też sobie poradzą, w końcu obsługę kasy fiskalnej mają w jednym paluszku. A w tych sklepach trzeba używać odrobinę innych technik sprzedaży, o których wiele osób nawet nie słyszało.

Oczywiście są brylanty, które potrafią świetnie wczuć się w nastrój klienta i sprawić, by klient, który przyszedł po sznurówki do butów wyszedł z dwiema, nowymi parami butów, ale tu trzeba mieć dar wrodzony lub być po przeszkoleniu z technik sprzedaży. W wielu miastach organizowane są szkolenia techniki sprzedaży (poznaj więcej). Dzięki takiemu szkoleniu można dowiedzieć się, w jaki sposób rozmawiać z klientem, żeby ten miał ochotę podtrzymywać konwersację i co najważniejsze dla sprzedawcy, by opuścił z więcej niż jedną rzeczą.

Praca w sklepie nie jest dla wszystkich

Sporo osób, które nie mogą nigdzie znaleźć pracy wybierają pracę w sklepie.

Chcesz przeczytać nowy tekst na ten obszerny temat? Więc wejdź w łącze tutaj (http://golden-cars.pl/) i przeloguj się do innej witryny, jaką dla Ciebie opracowaliśmy.

Jednak praca w sklepie, wcale, nie jest taka łatwa jak mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka. Niestety nie można tylko chodzić po sklepie i udawać, że poprawia się ekspozycję. Nie można też spędzić czasu na rozmowie ze znajomą, która właśnie pojawiła się w sklepie. Musimy spełnić określone normy, w innym wypadku nie dostaniemy premii lub będziemy zwolnieni. Nie jest to zbyt przyjemna perspektywa, ale w rzeczywistość, w ten sposób to wygląda. Na szczęście szefowie wiedzą, że trzeba umieć być sprzedawcą i zapisują swoich pracowników na szkolenia techniki sprzedaży. Oczywiście nie do wszystkich pracodawców dotarło, że dzięki właściwemu przeszkoleniu pracowników da się podnieść zysk i to nawet o 50 procent, a bywa, że i więcej. Jeśli wzięliśmy do pracy w naszym sklepie ludzi z różnych bajek to, natychmiast powinni oni zrozumieć, na czym polega sprzedaż, żeby dzienny utarg sprawiał wszystkim radość a nie prowadził do tego, że nie ma, czego liczyć, bo kasa wręcz świecie pustkami (inne szkolenia): ). Jeżeli zauważymy, że biznes nie daje oczekiwanych dochodów, to musimy spróbować coś zmienić. Na sto procent, dobrym początkiem okaże się przeszkolenie osób zatrudnionych z technik sprzedaży.