Święto Zmarłych jest dniem pełnym nostalgii i zadumy.

przez | 10 lipca 2021
To jeden z niewielu dni w roku, kiedy możemy gruntownie pomyśleć o naszym życiu i śmierci, która niestety czeka każdego z nas. Warto przy tym mieć orientację w tym jak powinniśmy przygotować się z chwilą śmierci kogoś bliskiego. Są to kwestie, które staramy się omijać, jednakże wcześniej czy później będzie się miało z nimi styczności i wówczas warto być należycie przygotowanym.

Kiedy umrze bliska nam osoba w najpierw należy skontaktować się z przedsiębiorstwem jakim jest zakłady pogrzebowe Wrocław, żeby ustalić wszelkie kwestie w związku z pogrzebem. Pogrzeb to ciężkie przeżycie, zwłaszcza dla najbliższych osób, niemniej niestety każdy z nas w jakimś momencie swojego życia jet zobligowany, by w nim brać udział. W trakcie pogrzebu oddajemy hołd zmarłej osobie, wspominamy jak żyła i jaka była, żeby na zawsze zachować ją w pamięci. W Polce tradycyjnie zmarłych umieszcza się w trumnach, a następnie przewozi się na cmentarz.

Zakład pogrzebowy

Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com

Aczkolwiek istnieje także możliwość kremacji zwłok. Kremacja zwłok Wrocław polega na spaleniu ciała w specjalnie przygotowanym do tego celu piecu. Krematoria występują aktualnie w każdym większym mieście. W tym przypadku powstały w wyniku spalenia popiół umieszcza się w urnie. Jej utrzymanie jest łatwiejsze i tańsze niż postawienie i opieka nad nagrobkiem, dlatego coraz więcej osób korzysta właśnie z tego rodzaju rozwiązania. Każdorazowo trumnę czy urnę przewozi się na cmentarz, gdzie jest umieszczana w konkretnym miejscu. Jeżeli chodzi o transport zwłok, Wrocław, Gdańsk, Lublin i każde inne duże miasto zapewnia zarówno transport (przejdź do strony transport samochodów z holandii) najpierw do domu zmarłego, jak i następnie na cmentarz. Dzisiaj nie ma też kłopotu z przewiezieniem trumny z innego kraju, aczkolwiek nie każda firma o tym charakterze zajmuje się transportem zagranicznym. Zobacz więcej na stronie:

W przypadku pogrzebu płaci się za zakup trumny, miejsce spoczynku, wykopanie grobu, postawienie nagrobka, jak również przewóz zmarłego i opłaty eksploatacyjne. Można starać się o zasiłek (zobacz zasilek dla bezrobotnych) pogrzebowy i w związku z tym trzeba się udać do terenowej jednostki organizacyjnej ZUS. Wniosek taki może złożyć nie tylko ktoś z bliskich, ale też pracodawca, czy kapłan jeśli zapłacił już za pogrzeb.