Staranna i trwała fryzura na początkowe jesienne dni

przez | 10 lipca 2021
Wysuszone letnim słońcem włosy, niechętnie poddają się stylizacjom. Jak je czesać, aby zawsze wyglądały pięknie?

Pianki do włosów to niezawodny kosmetyk w każdej toalecie. Ułatwiają układanie fryzury, utrwalają ją, a kosmykom nadają miękkość i puszystość. Dlatego warto wybierać najlepsze pianki do włosów. W przeciwieństwie do lakierów, nie sklejają ani nie przylizują włosów. Charakteryzuje je też (dodatkowe informacje) wyjątkowa efektywność, gdyż do umocnienia kosmyków potrzebna je zaledwie odrobina specyfiku. W przypadku króciutkich włosów będzie to kulka wielkości orzecha włoskiego, natomiast w wypadku długich włosów – kulka wielkości małej pomarańczy.

Specyfik należy równomiernie wcierać w kosmyki, ale absolutnie nie w skórę głowy. Następnie pasma należy starannie wysuszyć. Już w tym momencie możemy je ułożyć za pomocą okrągłej szczotki. Po wyschnięciu pasma są gotowe do dalszej stylizacji. Pianki do włosów często wzbogacone są o specjalistyczne substancje, które ochronią kosmyki przed szkodliwą temperaturą, dlatego też powinniśmy używać kosmetyku też przed (poznaj naszą firmę) wyprostowaniem pasm. Taka stylizacja sprawdza się przy każdej sytuacji, zarówno w pracy, jak i na prywatnym spotkaniu.

W wypadku systematycznego prostowania kosmyków, warto zafundować sobie sprzęt wysokiej jakości. Sprzedawane w polskich sklepach prostownice do włosów różnią się stopniem ochrony kosmyków. Warto wybrać z nich tę, która pracuje efektownie, ale zarazem delikatnie. Prostownice do włosów różnią się ilością dostępnych funkcji, różna jest także cena. Ich koszt to od jedynie 30 złotych aż do czterystu złotych! Bez znaczenia na to, którą kupimy, pamiętajmy, że pasma potrzebują czasem odpoczynku od prostownicy.

Powinniśmy zatroszczyć się też o ich dogłębne nawilżanie. Znakomicie sprawdzają się nawilżające maski i odżywki, warto polecić też systematyczne nakładanie olejów do włosów. Kropla dodana do szamponu zagwarantuje kosmykom miękkość i gładkość.

Stosownie dobrane pianki do włosów nie tylko utrwalą stylizację, ale również będzie pielęgnowała kosmyki. Ochroni je przed wysoką temperaturą w czasie stylizacji, ale też doda blasku i nawilży.