Stań się mistrzem w swojej dziedzinie

przez | 26 lipca 2021
dość poprawnie politycznie mawia się, że możesz robić wszystko czego pragniesz, możesz stać się kim chcesz. powinniśmy przyznać, że to troszkę amerykańskie gadanie, ponieważ każdy człowiek ma jakieś zdolności do bardziej skutecznego wykonywania jednej albo drugiej rzeczy. Są naturalnie geniusze, którzy czego nie dotkną zamieniają w złoto. lecz jest ich niewiele, są to jednostki znakomite. Zresztą, posiadasz wśród własnych kolegów taką osobę? No właśnie.

Autor: HEMMERSBACH

Nie ma co się obrażać na twierdzenie, że każdy z nas posiada ograniczenia. Co w tym złego, gdy jedna osoba jest lepsza zdolna od drugiej w tematach technicznych, zagadnieniach matematycznych, a następna jest mocniej obyta w myśleniu abstrakcyjnym, artystycznym. Tylko zaakceptowanie tego typu różnic i ich przyjęcie, jako coś obiektywnego pozwala stworzyć coś ciekawego ludziom o odmiennych zaletach.

Nie staraj się być specem od wszystkiego, gdyż będziesz rzeczywiście do niczego. Liczy się wąska specjalizacja, w której można się rewelacyjnie rozwijać. Nie znasz się na komputerach, jesteś do niczego w zagadnieniach technicznych, zostaw to zdolniejszym.

Bardzo ekscytuje Cię poruszana w tym artykule tematyka? Jeżeli tak, to ponadto kliknij ten odnośnik i zdobądź pomocne info (https://www.waliduda.pl/)!

Praca informatyka to zdecydowanie osobliwa dziedzina, osoba, która zajmuje się programowaniem, myśli inaczej, niźli człowiek, który tworzy książki. W obu takich przypadkach należy odznaczać się wybitnym skupieniem i niebanalnymi umiejętnościami, ale mózgi obu tych osób pracują całkiem inaczej.

pracownik IT podczas pracy

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Co jeszcze terminale mobilne niezbędne. Nie bój się zmiany, skoro coś ci przeszkadza. Pracujesz w biurze, codziennie bite osiem godzin, a jednocześnie wiesz, że mógłbyś to robić jako freelancer. Freelancerzy coraz bardziej odważniej kroczą po rynku pracy, czyniąc swoje powinności efektywniej niźli miałoby to miejsce w biurze. Oczywiście, podobnie, jak ścisłowiec i humanista czują się lepiej w różnych dziedzinach, podobnie jedna osoba lepiej pracuje w biurze, druga jako wolny strzelec.

najbardziej niezbędne to przystosować swoje możliwości do warunków, specyfiki, zadań, czy to w obszarze zadaniowym, czy w pozostałych życiowych dziedzinach. Tak zrozumiane ograniczenia dostarczą więcej dobrego niż złego. Po co się oszukiwać, że damy radę ze wszystkim, a później przeżywać? Nie warto, korzystniej robić to, co się najlepiej umie. Efekty zawsze będą korzystniejsze.