Sposoby na olśniewający uśmiech

przez | 26 lipca 2021
W dzisiejszych czasach, dbanie o zęby to sama przyjemność. Mamy nie tylko ogromny wybór płynów, past czy szczoteczek do zębów, ale również coraz bardziej innowacyjne techniki leczenia i upiększania zębów. W związku z czym, wymagamy nie tylko refundowanej opieki lekarskiej z powodu uprzykrzającego życie bólu zęba. Chcemy też korzystać z najnowszych osiągnięć medycyny. I choć często koszty zabiegów bywają znaczne, pacjenci traktują je jak dobrą inwestycję w swoje zdrowie. Jakie nowoczesne metody leczenia i poprawiania estetyki zębów oferują lekarze dentyści w gabinetach stomatologicznych?

Leczenie kanałowe mikroskopowe

stomatolog

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com
Kanałowe leczenie zęba kojarzy się wielu osobom z bólem, wieloma wizytami w gabinecie dentystyczny i oczekiwaniem, aż ząb się dobrze „zatruje”. Dopiero gdy ząb był martwy, specjalista mógł usunąć zmienioną zapalnie miazgę, zgorzel i bakterie. Metoda powoli odchodzi w zapomnienie. W dzisiejszych czasach tzw. endodontyczne leczenie zęba podczas jednej wizyty przestało zaskakiwać. Dzięki użyciu najnowocześniejszej aparatury, specjalista jest w stanie pozbyć się bakterii z kanałów korzeniowych, zamknąć je, po czym odbudować ubytek. Oczywiście zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem środków znieczulających.

Powiązane artykuły – rekonstrukcje zębów po leczeniu kanałowym

Borowanie?

stomatolog

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
To, czego szczególnie obawiamy się podczas wizyty, to borowanie tradycyjnymi narzędziami. Zazwyczaj już sam dźwięk donośnie pracującego wiertła budzi w nas paniczny lęk. W nowoczesnej stomatologii możliwe jest usuwanie zmian próchnicowych przy użyciu lasera, który pozwala specjaliście starannie wyczyścić zmiany próchnicowe. Wszystko pozbawione „efektów dźwiękowych” i wibracji.

Może Cię również zainteresować – radiowizjografia cyfrowa RTG

Jeżeli uzębienie mamy kompletne, jednak diastema czy nierówności szkliwa są przyczyną kompleksów stomatolog może założyć nam licówki. Są to porcelanowe łuski, bardzo cienkie, mocowane na licowej (wargowej i policzkowych) stronach zębów.

Absorbuje Cię ta kwestia? Jeśli tak, to kliknij tu, a więcej przeczytasz w treści (https://www.normbud.pl/kategorie/technika-ppoz/armatura/przepustnice-motylowe-model-100-200/). Dla części osób ten wpis to ciekawe podejście do niniejszego tematu.

Z racji, iż są wykonane z bardzo odpornego materiału, możemy je użytkować nawet 15 lat. W gabinetach pojawiły się też tzw.

Kliknij bez obaw tu a stwierdzisz, że w najświeższym źródle (https://north.pl/czesci-do-plyt-grzewczych/czesci-do-plyt-gazowych/czesci-do-plyt-gazowych-amica,g1335866.html) przedstawiono niesamowicie interesujące informacje. One również są emocjonujące.

chipsy, czyli licówki, które nakładane są bez konieczności naruszania zęba. Decydując się na zabieg, można zmienić kolor i udoskonalić długość i szerokość zęba.