Sieć komputerowa dla każdej firmy

przez | 8 października 2021
Nie ma znaczenia czy nasza firma jest niewielka, czy średnia trzeba i tak zwrócić uwagę na całą informatyczną infrastrukturę. Nawet Jeśli nie planujemy tworzyć sieci w przedsiębiorstwie, tylko zrobić stronę internetową, powinniśmy rozejrzeć się w ofercie i zakupić serwer.

Komputeryzacja firmy

Autor: Tim Peacock
Źródło: http://www.flickr.com

Na który serwer się zdecydować?

Wiele dużych korporacji informatycznych ma w ofercie serwery. Nie przerażajmy się markami, tak w zasadzie ogromni gracze proponują nie tylko ogromne i drogie rozwiązania, lecz także mniejsze, na które i niewielką firmę stać.

Powinniśmy sprawdzić choćby jakie serwery HP oferuje. To firma, która gwarantuje nam wysoką jakość, niezależnie od tego jak rozbudowany serwer planujemy mieć. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że kilka lat wstecz korporacja HP kupiła 3Com – firmę, która wyspecjalizowała się w produkowaniu części elektronicznych używanych do budowy sieci komputerowych. Gdy więc planujemy sieć w swojej firmie, warto znaleźć kompleksowe rozwiązanie od HP.

Technologie

Autor: Cindy Sue Causey
Źródło: http://www.flickr.com

Gigant dla małych firm

Innym wielkim graczem, który także otworzył się z propozycją do małych firm jest IBM. Ta pracy (zobacz wezwanie do zapłaty) stawia na indywidualne rozwiązania, dobrze wie, że w mniejszych przedsiębiorstwach infrastruktura IT regularnie się zmienia, rozwija. Serwery IBM są tak konstruowane, żeby ta elastyczność nie była żadnym problemem i by wspierać rozrost każdego niewielkiego przedsiębiorstwa.

Administrator sieci

Jeżeli mamy tego rodzaju, niewielką firmę i sami nie znamy się na IT, warto zaangażować specjalistę w zakresie zarządzania sieciami komputerowymi. To duża inwestycja, lecz z pewnością opłacalna. Dobrze zaprojektowana i dobrze administrowana sieć, oparta na dobrym sprzęcie może przyczynić się do optymalizacji wielu procesów w firmie, a tym samym do jej rozbudowy. Dobrze jest kupować serwery najlepszych firm, bo w przypadku jakichkolwiek awarii mamy zapewnione wsparcie, serwis i wiele dodatkowych usług.

Jeżeli automatyzujesz działania w firmie zobacz jak działa: system do fakturowania od