Rozwój zawodowy jako rozwój indywidualny – twoja pierwsza praca

przez | 10 lipca 2021
Pęd transformacji cywilizacyjnych, głównie w wyniku wzrostu technologicznego powoduje, że istota ludzka musi elastycznie reagować na pojawiające się zmiany na rynku pracy i przystosowywać się do nowych wyzwań i wymagań. Łączy się z tym stałe modyfikowanie i rozszerzanie obecnych obszarów, przekwalifikowywanie się, a nieraz nawet kilkakrotne zmienianie zajęcia.

Rozwój zawodowy wpisuje się w rozwój własny jednostki i częstokroć stanowi ważną część funkcjonowania człowieka.

Masz wielki problem z odszukaniem dobrego rozwiązania Twego dylematu? Z pewnością prędko pomoże Ci ta strona notowania zetkama.

Niejednokrotnie też działania pozazawodowe

korporacja

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

trafiają pośrednio do sfery zawodowej i tym samym ubogacają kompetencje pracownika o nową wiedzę, umiejętności, oraz eksperymenty, niekoniecznie wprost związane z praktykowaną pracą, jednakże być może w którymś momencie potrzebne w jej realizowaniu. Rozwój zawodowy ściśle łączy się z rozwojem osobistym, gdyż są to procesy, jakie w jakimś okresie egzystencji biegną jednocześnie, przenikają się i wzajemnie na siebie wpływają. Przez przeróżne rodzaje dokształcania i pobudzania rozwoju pracownik uzyskuje pułap kompetencji wymagany na lepszych posadach, co otwiera mu dalszą drogę rozwoju zawodowego.

Powiązany artykuł –

Większość pracowników w organizacjach uczestniczy w planowanych przez firmę kursach, indywidualnie poszerza różnorodność swoich umiejętności poprzez udział w szkoleniach zawodowych, czy studiach podyplomowych, sięga dodatkowo po specjalistyczną prasę, szuka informacji w publikacjach, bądź w zasobach internetu.

Zobacz szybko ten świetny serwis – on z pewnością także Cię zaintryguje, gdyż znajdziesz tam inne tego typu informacje na temat prezentowanej tematyki.

Jest to przede wszystkim ważne jeżeli jest to pierwsza praca.

Nowemu pracownikowi należy poświęcić więcej uwagi, trzeba w wyższym stopniu ukierunkowywać jego rozwój. Istotne jest także, ażeby we wczesnym okresie pracy ośmielać pracujących do uczestniczenia w przeróżnego typach czynności rozwojowych.

Źródło artykułu:

Rozwój zawodowy to proces stosowany do stworzenia możliwości rozwijania zawodowych zamiłowań i zdolności pracowników. W czasach kultu profesjonalizmu trzeba dodać wszelkich działań w zakresie podnoszenia umiejętności zawodowych, co w efekcie powinno wpłynąć do poszerzania wiedzy i umiejętności w określonym zakresie, a co za tym idzie postęp kariery zawodowej.