Różnorodne opcje na przyciągnięcie zainteresowania klienta – kilka faktów o reklamie zewnętrznej

przez | 10 lipca 2021
Jest bardzo wiele form reklamowania firm i usług. Można w tym celu użyć środków masowego przekazu lub też zastosować tekst reklamowy na rzeczach codziennego użytku. Z pewnością jednak na co dzień najczęściej zwraca się uwagę na różnorodne reklamy zewnętrzne. Właściciele firm stosujący formy reklamy tego rodzaju wiedzą, że im bardziej neizwykła i rzucająca się w oczy reklama, tym większa szansa na sukces. W tej sytuacji z kolei sukcesem jest zapamiętanie marki przez ewentualnych klientów oraz tworzenie pozytywnych skojarzeń.

Najczęściej używaną odmianą jest z pewnością reklama zewnętrzna. Są to rozmaite plakaty, billboardy, naklejki (więcej informacji personalizowane naklejki) na szybach czy samochodach i tak dalej. Nie wywołuje zdziwienia więc fakt, że druk banerów we Wrocławiu (więcej na banery (druk banerów reklamowych)należy do usług, które można wykonać w wielu różnych punktach miasta.

Reklama audialna

Reklama na bilbordach

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z form reklamy używanej poza pomieszczeniami jest reklama głosowa. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z faktu, że głośna muzyka słyszana z klubów czy restauracji to najczęściej rezultat zastosowania dodatkowych głośników dla zachęcenia ewentualnych klientów. Właściciele lokali powinni jednak pamiętać o regulowaniu odpowiednich opłat za publiczne odtwarzanie muzyki; inaczej grozi im grzywna. Ostatnio chętnie wykorzystywane stały się reklamy słyszane z samochodów, w szczególności w kurortach turystycznych. W ten sposób reklamują się kluby, parki rozrywki i dużo innych obiektów. Ten rodzaj reklamy bywa jednak niezwykle uciążliwy, zwłaszcza gdy samochód porusza się przez cały dzień w obrębie niewielkiej miejscowości. Tym sposobem niekiedy zamiast przyciągnąć klientów, zniechęca się ich.

Reklama wizualna

billboard

Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo popularniejszą formą od audialnej jest reklama wizualna, czyli taka, która działa na ludzki wzrok. Reklam takich jest tak wiele, że niekiedy niewielkich w ogóle się już nie zauważa. Dlatego tak bardzo dba się o to, by były jak największe i rzucające się w oczy. Przykładem może być wykonywanie reklam na elementach komunikacji miejskiej, używając specjalnej siatki. Dzięki tej siatce pasażerowie mogą patrzeć przez okno, ale nie jest to bardzo komfortowe. Banery we Wrocławiu (zobacz też na a także reklamy na tramwajach i autobusach, spotyka się w ogromnych ilościach.