Rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych w roku dwa tysiące czternaście- co zrobić, by nie marnować czasu w urzędowych kolejkach?

przez | 26 lipca 2021
Policzenie należnego fiskusowi rocznego podatku to zadanie, które wielu ludziom sprawia dużo kłopotu. Mając to na względzie, zdecydowaliśmy się zrobić dogodny w zastosowaniu program do rozliczania PIT przez internet 2014.

Pitax.pl - rozliczenie PIT online

Dzięki nam właściwe uzupełnienie oświadczenia podatkowego nie będzie już kłopotem, a konieczność składania korekt odejdzie na zawsze w zapomnienie. Zachęcamy Państwa do poświęcenia kilku minut swego czasu na zapoznanie się z funkcjonowaniem programu i uzupełnienie oświadczenia – sprawdź.

Sposób działania programu jest bardzo prosty i umożliwia wielokrotne wypełnienie zeznania podatkowego oraz modyfikację wypełnionych już konkretnych rubryk.

Jeżeli myślisz, że nie odnajdziesz w internecie niezwykłych informacji, to przekonaj się sam treści, ponieważ można w nich znaleźć ważne dane na ciekawiący Cię temat.

Jeśli w procesie uzupełniania pojawiły się błędy, program poinformuje o tym Państwa momentalnie, zapobiegając tym samym stworzenie gotowego formularza.

Zasiadając do uzupełniania trzeba wybrać typ zeznania podatkowego (podatek dochodowy od osób fizycznych trzydzieści sześć, podatek dochodowy od osób fizycznych trzydzieści siedem albo inny), następnie wprowadzić do niej swoje dane oraz informacje o wysokości dochodu i jego źródłach, oznaczyć przypadające zniżki z zasugerowanych oraz zdecydować o podarowaniu 1% podatku na rzecz wybranej fundacji.

Zakończony formularz można wydrukować i przesłać pocztą lub złożyć w odpowiednim urzędzie w typowy sposób, albo skorzystać ze strony internetowej – Program do rozliczania PIT (zobacz rozliczenie pit on line) można znaleźć bez trudu. Co istotne, złożenie deklaracji w formie elektronicznej nie wymaga od Państwa posiadania podpisu elektronicznego weryfikowanego przy użyciu ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a wszystkie umieszczone w elektronicznej deklaracji podatkowej dane są całkowicie bezpieczne.