Robienie porządków to dobry sposób na to czy możesz być obowiązkowy

przez | 3 listopada 2021
Istnieją takie czynności, które zmuszają nas większej determinacji oraz systematyczności. Można do tej grupy zaliczyć sporo codziennych czynności: sprzątanie, wychowanie dziecka, dieta, ćwiczenia i tak dalej. W każdej z tych rzeczy liczy się powtarzalność a także utrzymanie swego rodzaju rygoru, który pozwala na osiągnięcie planowanych efektów. Na przykład takie porządki. Załóżmy, że robimy to, jak większość Polaków, w dzień wolny. Doprowadzamy do porządku wtedy nasze okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, myjemyparkiet mopem, używamy dużej ilości innych pojemników, w których znajduje się chemiczna substancja, na różnego rodzaju brudy: łazienkowe, kuchenne czy te w naszym pokoju.

mycie okna

Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy robić porządki systematycznie, gdyż jeżeli nie dopatrzymy tego obowiązku choć raz, zagubimy swój rytm, a normalnych rozmiarówobowiązek niepotrzebnie urośnie i będzie straszył swoją wielkością.Kolejny przykład jest bardziej poważny – wychowywanie potomstwa.

Pewnie masz chęć obejrzeć komentarz spod linku (http://www.cik-wisniewski.pl/)? Jeżeli tak, to fantastycznie. Może i Ty poczujesz chęć, by podzielić się z nami swą ocenę.

Tutaj z pewnością popełnimy dużo błędów. Jeśli nie będziemy za każdym razem konsekwentni, dziecko to wykorzysta. Trzeba jednak wziąć poprawkę, iż przecież ten mały człowiek to istota żywa, nie można opieki nad nim porównać do normalnego obowiązku.

Ten ważny wpis (http://www.narzedziownia-lucznik.pl/sprawdziany-szczekowe) jest naprawdę niezwykle interesujący! Wejdź w poniższy link i sprawdź to osobiście. Każdy wpis będzie mile widziany.

Tutaj musimy się odznaczać nie tylko wojskowym drylem i starannością, lecz powinniśmy wziąć pod uwagę również czynnik ludzki. Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję mopy do mycia podłóg.

Przestrzeganie jadłospisu który pomoże nam schudnąć jest z kolei dość łatwe, lecz jedynie w teorii. Jedz tyle i tyle, o konkretnych porach, nie jedz do snu, unikaj słodyczy… Wszystko w teorii przedstawia się znakomicie, lecz kiedy przychodzi, do praktyki w tym momencie dopiero zaczynamy rozumieć, czym jest obowiązkowość w zakresie przestrzegania diety. Jest to długa i żmudna walka o lepsze dla nas jutro, jest to walka z czymś niewidzialnym, ale także z czymś co nam jednocześnie przeszkadza. Walczymy ze swoja głową, ze swoimi nawykami kulinarnymi, to tak samo jak zmienić część własnej osoby. Jest to trudne.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatni taki oto przykład – sport, jest właściwie porównywalny do trzymania się diety, ale tylko po części. W przypadku diety musimy zmienić nawyki żywieniowe, ale gdy trenujemy zmianie ulega coś jeszcze. Jedzenie rzeczywiście, gdyż kiedy ćwiczymy nie powinniśmy obiadać się fast fordami, równocześnie jednak musimy zmienić… siebie. I to jest tutaj najtrudniejsze, wymaga rygoru i samodoskonalenia za wszelką cenę. Normalny obowiązek zmienia się wtedy w nieustanną walkę, ale warto do niej stanąć. Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in. myjki okienne.