Rejestr znaków towarowych to kwestia

przez | 26 lipca 2021
W tych czasach codziennie powstaje na świecie bardzo dużo znaków towarowych. Część z nich przepada przy rejestracji, bo okazuje się, że ktoś już z nich korzysta, a część w ogóle nie zostanie zgłoszona. Ale jest również grupa znaków, które będą zarejestrowane.

Jeżeli zależy nam by nasz ochrona (polecamy więcej pod tym linkiem) towarowy mogła wykorzystywać tylko nasza marka i z naszą firmą był kojarzony, to na pewno należy zainteresować się zarejestrowaniem go. Jest w naszym kraju coś takiego jak rejestr znaków towarowych i należy zgłosić się tam i zarejestrować nasz wzory (polecamy zapraszamy serdecznie). Więcej dowiesz się pod adresem Oczywiście trzeba uzupełnić pewne formularze i zapłacić, ale to jedna z lepszych inwestycji, jakie można zrobić z myślą o własnej firmie.

Opatentuj swoje pomysły

Jeśli mamy niesamowity pomysł i wiemy, że nikt jeszcze takiej idei nie wniósł do światowej myśli najsensowniej wyszukać biuro patentowe Kraków jest miejscowością, w której nie będzie to kłopotem. Warto zajrzeć na stronę . Biura patentowe mają za zadanie m.in. pomóc w sprawdzaniu wszystkiego, tzn. upewnieniu się, czy konkretny pomysł nie był już opatentowany, dodatkowo pomogą pouzupełniać wszelkiego typu formalności dotyczące zgłoszenia naszego pomysłu w Urzędzie Patentowym. Ogółem nieważne, czy będzie to w Krakowie, czy wpadniemy na świetny pomysł w województwie pomorskim, bo tam też z pomocą przyjdzie nam kancelaria patentowa Gdańsk jak i pozostałe większe miasta w całym kraju posiadają kancelarie, które zajmują się właśnie pomocą w sprawach patentowych. Kliknij link.

Sąd

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko, co wiąże się z opatentowaniem czegokolwiek jest określone w naszym prawie, więc należy się tych zasad trzymać. Powinniśmy pamiętać, że nie tylko pomysł da się opatentować. Opatentować można receptury i produkty. Oczywiście z myślą jest najtrudniej, ale jeżeli opatentujemy pomysł, to nie będzie mógł go wykorzystywać nikt bez wcześniejszego uzgodnienia tej sprawy z nami. Warto pamiętać, że patenty obowiązują w każdym z cywilizowanych państw. Nie trzeba się, więc przejmować, że ogarnęliśmy to, że jakiś wzór przemysłowy będzie chroniony w Polsce, a w innym kraju już mogą robić z nim, co chcą. Na szczęście wszystko działa w taki sposób, że patenty są wiążące wszędzie.