Przygotowanie samochodu do lata – kilka dobrych porad.

przez | 12 listopada 2021
Niezależnie od tego, czy zima w tym roku była ostra, czy garażujemy nasze auto czy też nie i czy jesteśmy raczej „niedzielnym kierowcą” czy prowadzimy samochód każdego dnia – sprawdzenie stanu technicznego i odświeżenie samochodu po zimie to ważny punkt na naszej liście „do zrobienia”. Poniżej garść informacji, co zrobić i czego nie odpuścić po zimie.

Opony

Autor: Pete Gregoire
Źródło: http://www.flickr.com
Każdej osobie jeżdżącej samochodem najczęściej jako pierwsza do głowy wpada wymiana opon. I rzeczywiście – to bardzo ważne, lecz wymiana opon z zimowych na opony letnie może odbyć się tylko wtedy, gdy przez kilka dni z rzędu temperatura utrzymuje się na poziomie 7 stopni w plusie.

Żeby uzyskać nowe dane na omawiane zagadnienie przenieś się tutaj (www.warynski.pl/), a zapewne nie poczujesz się zawiedziony Sprawdź to!

Marzec może być zbyt zimny, aby to zrobić, poza tym najczęściej jest też deszczowy albo nawet śnieżny, więc zmiana przypada najczęściej na początek kwietnia. Kiedy nasz zestaw opon jest w całkiem niezłym stanie, możemy założyć w kolejnym sezonie, ale jeśli opony są już zniszczone i konieczna jest ich zmiana na nowe, rozejrzyjmy się, kto sprzedaje opony letnie wrocław czy Opole czy jakiekolwiek inne większe miejscowości na pewno oferują wybór spośród wielu producentów ogumienia. Możemy kupić opony nowe lub używane. Jeśli kupimy nowiutkie, przeczytajmy wnikliwie komplet informacji od producenta, a gdy używane – koniecznie dowiedzmy się ile służyły poprzedniemu właścicielowi oraz sprawdźmy kondycję opon.

Jeśli dobrze poszukamy, popytamy znajomych lub wprowadzimy w przeglądarkę słowa „opony letnie Wrocław”, możemy w przystępnej cenie zakupić potrzebny komplet – polecane opony letnie we Wrocławiu. następnym krokiem jest kontrola stanu technicznego auta.

Pamiętaj o tym, że masz możliwość przeczytać kolejne ciekawe wpisy – należy zaledwie na tej stronie najechać na zaznaczony link.

Warto spotkać się ze sprawdzonym mechanikiem samochodowym na przegląd i skontrolować między innymi pracę silnika, układ kierowniczy, stan hamulców, tarcz czy przewodów. Liczmy się z tym, że potrzebna będzie wymiana lub uzupełnienie różnych płynów i olejów, co akurat sporej ilości kierowców nie sprawia problemów. Kolejny punkt to troska o karoserię i alufelgi. Dokładne umycie samochodu po zimie jest istotne, bo od razu pozwala skontrolować, czy śnieg i mróz nie wywołały korozji w naszym aucie. Przyda się również woskowanie lakieru.

Mały samochód

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną rzeczą jest wyczyszczenie, odgrzybienie i uzupełnienie klimatyzacji. Zimą zwykle używamy tylko ciepłego nawiewu, więc zanim zaczniemy używać klimatyzacji i cieszyć się przyjemnym chłodem, musimy zadbać o jej serwis, żeby uniknąć przykrych konsekwencji na przykład w postaci chorób górnych dróg oddechowych. A na koniec pozostaje coś, o co każdy kierowca powinien dbać cały rok – wnętrze auta. Lato może skłonić nie tylko do generalnych porządków i powieszenia nowej choineczki zapachowej, ale do zakupu nowych pokrowców na siedzenia czy wycieraczek.