Przygotowania samochodu do zimy trzeba rozpocząć od szczegółowego sprawdzenia stanu jakości kół oraz opon

przez | 10 lipca 2021
Koło w pojeździe to podstawa. Czy zwrócimy uwagę na obłą kierownicę, czy wspomnimy o przysłowiowych czterech kołach. Naprawdę istotne dla kierowcy jest właściwe przygotowanie busa na nadchodzącą porę zimową, aby, nawet gdy spadnie obfity śnieg, pojazd miał dobrą przyczepność na śliskiej nawierzchni.

Warsztat samochodowy

Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Takie przygotowania oznaczają nierzadko dłuższą wizytę u znanego od lat mechanika pojazdów samochodowych (osobiście korzystam z usług – ).

Rzeczywiście zajmuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz treść, którą znajdziesz w podobnym serwisie.

Każdy z pewnością pomyśli o tym, że wymiana opon bywa konieczna, ale poza tym dobrze byłoby zweryfikować inne, kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa elementy, takie jak: geometria kół, gatunek płynu do spryskiwaczy, stan posiadanego ogumienia, zbieżność kół itp.

Opony zimowe są bezwzględnie niezbędne każdemu taksówkarzowi, niezależnie od zakopiańskich prognoz stanu atmosfery czy obmyślonej długości tras. W każdej chwili musimy mieć pewność, że wyjedziemy pod każde wzniesienie, a w naszym pojeździe będziemy czuć się raźniej i nie będziemy stanowić zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu na drodze. Mężczyznom wymiana opon zajmuje niedużo czasu, najwyżej 60 minut. Natomiast kobiety z definicji nie podejmują się wykonywać na własną rękę takiego szturmowego zadania. Raczej proszą o pomoc mężów lub udają się do najbliższego punktu serwisowego.

Opona zimowa firmy Michelin

Autor: Supermac1961
Źródło: http://www.flickr.com
Geometria kół i ich zbieżność to dwa podobne zagadnienia. W tych dwóch przypadkach mechanicy skontrolują, czy koła w pojeździe są prawidłowo ustawione. Wszelkie mankamenty powodują szybsze zużywanie się opon i zagrażają bezpieczeństwu na drodze szybkiego ruchu. Stabilność pojazdu na ośnieżonej nawierzchni nie poprawią żadne montowane obecnie systemy ABS, jeśli parametry rozstawień kół znajdą się poza obowiązującą normą.

Dobra przyczepność podczas podróży będzie szczególnie konieczna w czasie sylwestrowych wojaży.

Przejdź na naszą stronę. Znajduje się tam każdego dnia jedynie kompleksowy opis (http://wroclaw-adwokat.pl/obsluga-prawna-firm/). Rzetelne wiadomości zapewne przypadną Ci do gustu.

Zimą raczej udajemy się w góry, gdzie sceneria z sosnami w tle najlepiej łączy się z karnawałowymi imprezami. Pokonywanie ostrych, górskich zakrętów w trudnych warunkach pogodowych wymaga od taksówkarza niedościgłych umiejętności i doskonale przygotowanego do jazdy pojazdu. Nic dziwnego, że środowisko związane z motoryzacją, począwszy od nauczycieli nauki jazdy, a zakończywszy na kierowcach rajdowych, co roku przypomina o właściwym wyposażeniu samochodu i ciągłym doskonaleniu umiejętności kierowców.

Więcej informacji –