Przesyłka zagraniczna wymaga dużej liczby formalności, lecz jest zależne, gdzie ją nadajemy. Sprawdź, o co w tym chodzi

przez | 21 listopada 2021
Czy zdajesz sobie sprawę, czym różnią się przesyłki krajowe od międzynarodowych? Pytanie zdaje się dość proste, bo każdy wie, iż przesyłki międzynarodowe są bardziej kosztowne, natomiast ich doręczenie trwa dłużej. Niemniej, warto wiedzieć, iż jeżeli chodzi o międzynarodowe przesyłki, to są one opatrzone większymi trudnościami. Jest to szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, gdy wielu nas wyjeżdża do innych krajów

.

Paczka kurierska

Autor: Carl Malamud
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszystkie paczki posyłane za granicą wymagają odprawy celnej, która jak wiemy wiąże się z dodatkowymi formalnościami. Oznacza to jednocześnie, iż jak posyłamy coś do kraju który jest w strukturach unijnych nasza przesyłka nie będzie podlegała odprawie celnej, jak tanie przesyłki kurierskie do Irlandii. Zaś, pozostałe przesyłki przesyłane poza teren Unii Europejskiej muszą być odprawione w urzędzie celnym państwa, gdzie wysyłamy paczkę.

W takiej okoliczności nadawca zobligowany jest do dostarczenia pełnej dokumentacji celnej. Najbardziej istotne to, aby zapoznać się z przepisami celnymi, jakie obowiązują w konkretnym państwie. Są to informacje odnoszące się do wymaganych dokumentów czy towarów, jakich nie powinniśmy przewozić do danego kraju. Koszt takiej przesyłki zagranicznej na pewno będzie wyższy niż krajowej. Jego cena będzie zależna od kilku wartości, jak parametry przesyłki, dystans, który musi ona pokonać. Jest zależne także od preferencji odnośnie czasu, w którym będzie ona dostarczona.

Kiedy stwierdzisz, że warto zgłębić więcej szczegółów związanych z prezentowaną tu tematyką, zerknij pod link (https://superplanr.pl/faq/) – tam przeczytasz analogiczne zagadnienia.

Rodzaj dokumentów, jakie powinniśmy przygotować jest zależny od tego, co przesyłamy.

Czasem wystarczy nieskomplikowana deklaracja, tak jest, kiedy posyłamy tylko dokumenty. Trochę inaczej jest, jak posyłamy upominki czy próbki towarów. Deklaracje powinny być po angielsku. Czasem możliwe, iż będą niezbędne inne dokumenty, jak faktura lub świadectwo skąd pochodzi towar. Deklaracje celnie bezpłatnie można dostać na poczcie.

Musimy pamiętać, iż przesyłki, jakie wymagają niestandardowych dokumentów mogą być troszkę dłużej trzymane na granicy .

Chcesz mieć dostęp do rzetelnych postów na ów temat? Pragniemy oznajmić Ci, że w tej chwili je znalazłeś. Trzeba tylko kliknąć hiperłącze do źródła (https://naprawamostyskrzynie.pl/).

Jak widać więc, przed wysłaniem takiej przesyłki musimy dowiedzieć się paru rzeczy, żeby wszystko wysłać planowo. W odmiennym razie może nas spotkać niespodziewana sytuacja, a nasza przesyłka nigdy nie będzie dostarczona do adresata. Pamiętajmy więc, aby dopełnić wszelkich formalności.