Przepisy swoją drogą, a życie swoją

przez | 10 lipca 2021
Nie od dziś wiemy, że odpady trzeba w odpowiedni sposób zniszczyć. Oczywiście nasze codzienne śmieci muszą być odpowiednio posegregowane. Nie wszyscy mają chęć na segregowanie odpadów w związku, z czym musi płacić za wywóz śmieci nieposegregowanych, co jest kosztowniejsze niż wywóz odpadów które są posegregowane.

Nasz polska gospodarka odpadami wciąż jest w proszku. Ciężko wyegzekwować od mieszkańców robienie tego, co zdeklarowali. Niestety Polacy nadal nie potrafią zrozumieć, że wyrzucają śmieci w miejscach nieoznaczonych zaszkodzą nam. Mimo, tego cieszy fakt, że ostatnimi czasy stworzono nowe regulacje prawne związane z gospodarką odpadami. Dobrze byłoby, gdyby owe regulacje nie były poprawiane, a raczej gdyby zaczęto sprawdzać, czy ludzie robią to, co zdeklarowali. Jeżeli nie – muszą zostać wyznaczone kary. Początkowo można było się mylić, gdy ta „rewolucja” została wprowadzona. Ale obecnie po takim czasie powinniśmy wreszcie wyciągać wnioski i pokazać, że potrafimy segregować śmieci. Polecamy .Co należy robić ze śmieciamiNie wszyscy zdają sobie sprawę, ale na przykład odpady (link do strony), które powstają w szpitalach muszą być odpowiednio zutylizowane. Utylizacja odpadów tego typu polega między innymi na wywiezieniu ich do spalarni śmieci. W Polsce jest sporo spalarni śmieci.

Ekologiczna zbiórka odpadów

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Mają one konkretne przepisy, ale kontrole niektórych z nich pokazały, że niektóre przyjmują zbyt dużą ilość śmieci, co oznacza, że ich moce przerobowe, nie są w stanie ogarnąć ilości odpadów, które są do nich dostarczane. Co dzieje się z nadwyżką odpadów, nie zawsze da się ustalić. Ale wiadomo, że kilka różnego rodzaju firm przechowywało śmieci na swoją rękę w magazynach.Czytaj też

To niestety może prowadzić do zagrożenia zdrowia. Nie tylko odpady medyczne, ale również odpady przemysłowe muszą zostać poddane utylizacja odpadów przemysłowych. Tego rodzaju utylizacja również powinna przebiegać według określonych norm. Jednak w naszym kraju wciąż jest kłopot z egzekwowaniem norm dotyczących utylizacji odpadów. Chociaż z roku na rok jest coraz lepiej, to i tak odstajemy od innych krajów europejskich. Wszystkie zakłady przemysłowe tworzą sporą ilość śmieci. Ostatnimi czasy zaczęto niektóre odpady powtórnie używać. Taki recykling (serwis www) zmniejsza ilość śmieci.
Więcej na