przekazanie jednego % Organizacjom

przez | 26 lipca 2021
Na początku roku przychodzi czas, gdy każdy podatnik musi się rozliczyć ze swoich dochodów składając odpowiedni PIT i składając go w Urzędzie Skarbowym. Z pomocą formularza rozliczany jest podatek dochodowy, który należy zapłacić. W tym dokumencie wolno zaznaczyć, że pragniemy, żeby 1% podatku był darowany na wskazane przez podatnika konto Organizacji Pożytku Publicznego. O tym jak przekazać 1% zdołamy przeczytać na wielu stronach internetowych. Jest to bardzo proste, wystarczy napisać numer KRS organizacji, jaką chcemy wesprzeć, a reszta zadzieje się już automatycznie.

zobacz jak przekazać 1%

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO

Z podatków, jakie opłacamy, Rząd finansuje duży wachlarz potrzeb, ale nie posiadamy wpływu na które organizacje są przeznaczane pieniądze. Przesyłając 1 procent z podatku na konkretną organizację, z własnej kieszeni nie wypłyną kolejne raty (zobacz sprawdź serwis), a będziemy mieli poczucie, że chociaż część naszego podatku pozostała spożytkowana zgodnie z własnym pragnieniem. Co więcej, jeżeli wybierzemy organizację z naszego środowiska, na własne oczy zdołamy zobaczyć działalności, do których się dołożyliśmy. Te dowody nakłaniają do tego, że warto przekazać 1 procent podatku – zobacz (hiperłącze do strony) 1 procent. Zostaje tylko wyłonić organizację którą chcemy wspomóc.

1 procent podatku możemy poświęcić na pomoc schorowanym maluchom, osobom starszym, kalekim, bezdomnym, na wyrównywanie szans oświatowych, na wspomaganie ekologii, czy również organizację przedsięwzięć kulturalnych. W ten sposób możemy wesprzeć Organizacje, jakie pomagają zwierzętom, niosą wsparcie ofiarom klęsk, katastrof żywiołowych, sporów zbrojnych. Spis organizacji jakim jest możliwość ofiarować 1% podatku jest nadzwyczaj długa.