Prowadząc firmę o pewnych rzeczach po prostu powinieneś wiedzieć, jeśli masz wątpliwości, sprawdź w witrynie internetowej Zus-u

przez | 10 lipca 2021
Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to konieczność zaznajomienia się z licznymi ustawami, pamiętania o kluczowych terminach i składkach, bez tego po prostu nie da się funkcjonować.

Właściciel firmy musi być świadom, że powinien działać wedle wyznaczonych zasad i obowiązujących przepisów, bowiem w odmiennym przypadku mogą mu grozić konsekwencje. W sytuacji, jeżeli ma jakieś wątpliwości, może skontaktować się ze specjalistami z Zus-u lub zasięgnąć wiadomości na stronie internetowej rzeczonej instytucji.

Pracownik musi dostać opiekę na dziecko

Każdy rodzic ma prawo korzystać z płatnego dodatkowego urlopu do wykorzystywania do opieki nad dzieckiem, jest to dwa dni wolnego w ciągu roku. Opieka na dziecko zobacz szczegóły może być rozdysponowana za jednym razem lub rozdzielona na dwa terminy.

Nie ociągaj się, a jeśli zainteresował Cię opisywany temat, to odsyłam tutaj (http://komornikolesno.pl/licytacje-komornicze/). W tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe wpisy.

Co istotne: są to całkowicie płatne dni wolne, a opiekun dziecka ma prawo ich zażądać bez podawania jakiegokolwiek powodu. Pracodawca nie może odmawiać udzielania tego typu „opieki”. Warto zapamiętać, że w wyjątkowych wypadkach, jak chociażby choroba czy zamknięte przedszkole rodzicom przysługuje jeszcze inny rodzaj urlopu na opiekę, nie jest on jednakże już pełnopłatny.

Składki należy opłacać i to o czasie

składki podatkowe

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Czy to składki zdrowotne i emerytalne czy podatki – wszystkie wpłaty dla instytucji albo urzędów należy realizować w wyznaczonym czasie, w innym przypadku będą naliczone odsetki za zwłokę – czytaj całość tutaj. W sytuacji, gdy nie wie się, ile dokładnie trzeba zapłacić rzeczonej instytucji, można odwiedzić jej stronę sieciową i poszukać aplikacji kalkulatora. To specjalny program, który pomoże policzyć dokładne zaległości i właściwie wcześnie przyszykować się do zapłaty pod względem zgromadzenia potrzebnej gotówki.

Można odliczać składki

Przedsiębiorcy powinni wiedzieć, że istnieje tak opłacalna alternatywa, jak odliczenie składek zus kliknij w źródło od dochodu. Powinny być oczywiście spełnione wskazane warunki, a najważniejszym z nich okazuje się czasowe opłacanie tychże składek.

Jeśli zainteresował Cię opisywany temat, to odsyłam do tej strony (https://wroclaw-adwokat.pl/) – w tamtym miejscu znajdziesz interesujące informacje, które są szczegółowym opisem tego zagadnienia.

Odliczeniu podlegają składki, jakie przedsiębiorca sam sobie wpłaca na ubezpieczenie zdrowotne. Przedsiębiorcy samodzielnie opłacający składki w odpowiedniej chwili dokonują odliczenia, obniżając wysokość zaliczki na podatek dochodowy w konkretnym miesiącu albo kwartale, za który są opłacane.