PRINCE2 czyli projekty w sterowanym środowisku

przez | 26 lipca 2021
PRINCE2 – niejedna osoba poruszająca się w środowisku biznesowo-ekonomicznym zna tą nazwę przynajmniej ze słyszenia. Niestety nie wszyscy wiedzą czym tak właściwie jest PRINCE2? Z jakiego powodu dobrze jest zrobić szkolenie PRINCE2? Jeżeli chcecie Państwo poznać odpowiedzi na to oraz inne dotyczące tego zagadnienia pytania zapraszam do lektury poniższego tekstu.

Czym jest PRINCE2?

PRINCE2 (ang. Projects In a Controlled Environment, tzn. Projekty w sterowanym środowisku) jest podejściem do zarządzania projektami bazującym na procesach, które w prosty sposób można dostosować do subiektywnych potrzeb firmy. Opisuje dokładnie siedem procesów najwyższego szczebla, które również rozszczepiają się na pod procesy.

Każdy etap wykonywania projektu jest starannie rozplanowany i przemyślany co dobrze wpływa na efekt końcowy. Jest to metoda będąca rekomendowanym standardem w krajach należących do Unii Europejskiej stworzona specjalnie dla zaspokojenia potrzeb administracji publicznej, chociaż równie chętnie stosowanym w firmach prywatnych. Należy również wiedzieć, iż program jest wdrażany przez wszystkie struktury NATO.

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

Dlaczego warto wdrożyć PRINCE2 w swojej firmie?
– Planowane rozpoczęcie, przebieg oraz zakończenie projektu w sposób kontrolowany oraz zorganizowany,
– Przejrzysty podział ról, obowiązków oraz odpowiedzialności.
– Progres projektu jest sterowany stałym odwoływaniem się do nadrzędnego celu projektu nazywanym w metodyce 'uzasadnieniem biznesowym’
– Zaangażowanie najważniejszego kierownictwa projektu jedynie wtedy, kiedy jest to konieczne – odbiór etapu, najważniejsze decyzje, ważne zmiany, itp.
– Gwarancja wczesnego ostrzegania o możliwych problemach,
– Automatyczna kontrola wszelkich odchyleń od planu,
Dobre zorganizowanie komunikacji,
– Pomimo tego, iż analiza wymagań np.

Nie ociągaj się – sporo wiadomości czytaj pod adresem (https://szukasz-pracy.pl/rozladunek-i-zaladunek-samochodow-ciezarowych/), który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeśli masz pewne pytania – szybko na nie odpiszemy.

z nie jest wprost określana przez PRINCE2, w razie niepowodzenia projektu możemy szybko określić winnego.

Gdzie szukać?

Najlepszą drogą do znalezienia kursów PRINCE2 jest Internet. Musimy jedynie wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie słowa kluczowe, na przykład: szkolenia prince2 albo też prince2 egzamin i po kilku chwilach wyświetlą się adresy dużej liczby stron oferujących wprowadzenie Państwa w metodykę PRICE2.

Jeśli intryguje Cię ten artykuł, to bez ociągania kliknij tu oraz przeczytaj oprócz tego inny tak samo zajmujący news online streaming.

Cena tego typu szkolenia kończącego się egzaminem to około 3000 PLN.