Pożyczki na okazyjnych warunkach pomagają farmerom rozwijać prowadzone przez nich gospodarstwa

przez | 10 lipca 2021
Polska wieś w ciągu ostatnich lat uległa niesamowitym przeobrażeniom i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Taka fraza jest obecnie lansowana w prasie. Jednak oglądając programy rolnicze trudno byłoby uzasadnić bezpodstawność takiego sformułowania.

dofinansowanie

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

Zmiany na lepsze były i nadal są możliwe tak dzięki funduszom z Unii, jak i kredytom. Taka pieniądze (zobacz pożyczka pod zastaw nieruchomości) musi być dla sadownika korzystna, czyli zaciągnięta na dogodnych dla niego warunkach. Rejestr banków, które udostępniają najlepsze kredyty (kredyt konsolidacyjny dla firm) dla rolników można odszukać na witrynach internetowych albo w czasopismach adresowanych dla osób parających się uprawą roli.Wysokość rat kredytowych bywa uzależniona od teraźniejszych i tych przyszłościowych potrzeb rolnika. Jeżeli musi on kupić nowy ciągnik albo marzy o rozbudowie nazbyt ciasnej już stodoły, to pod przymusem pożycza całkiem spore kwoty. Niekiedy potrzeby są bardziej przyziemne, na przykład, brakuje pieniędzy na środki ochrony roślin, a ten deficyt finansowy staje się przyczyną złożenia wizyty w najbliższym parabanku.Na kredyt decydują się głównie młodzi farmerzy, którzy pragną unowocześnić swoje majątki ziemskie. I to właśnie oni posiadają największe szanse na dostanie pieniędzy. Zresztą ci starsi gospodarze właściwie nie są zainteresowani nowościami technicznymi i nie zawsze mają smykałkę do inicjowania radykalnych zmian czy podejmowania ryzykownych decyzji. Śmiało można więc stwierdzić, że postęp na wsi dokonuje się dzięki dwudziestokilkuletnim, innowacyjnym i zapalonym zwolennikom modernizacji rolnictwa.

kredyty dla rolników

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Kredyty dla rolników bywają przyznawane także w tych tragicznych okolicznościach życiowych. A do nich na pewno można zaliczyć wszelkie wypadki losowe, na które zwyczajny obywatel nie ma żadnego wpływu. Mamy tutaj na myśli uszkodzenia spowodowane przez siły natury, czyli huraganowy wiatr, nawałnice z gradem wielkości przepiórczych jaj czy pożar wywołany uderzeniem pioruna. Ci z farmerów, którzy wcześniej się ubezpieczyli, mogą spać spokojnie. Fundusze wypłacone przez spółki ubezpieczeniowe pozwolą stanąć im na nogi. Z kolei ci, którzy nie zadbali o swoją przyszłość, są zmuszeni radzić sobie na własną rękę. Wyjątkiem od tej reguły bywają katastrofy żywiołowe, bo wtedy nasz hodowca może liczyć na pomoc od państwa, a niekiedy również na wsparcie od całego społeczeństwa.