Potęga informacji jest niezmiennie panująca i to w wielu momentach naszego życia. Przykłady znajdziemy przykładowo w handlu

przez | 5 października 2021
Zdaje się, że żyjemy już w tak nowych, „cyfryzacyjnych” czasach, iż nie ma już miejsca na tradycyjne środki wyrazu, jak papier czy druk. Nic bardziej błędnego, przynajmniej, kiedy mówimy o Polsce. Być może w krajach zachodnich wygląda to bardziej znacząco, ponieważ tam prasa drukowana boryka się już z wielkimi trudnościami, i być może do nas również to dojdzie w swojej najgroźniejszej postaci, jednakowoż to dopiero prognoza przyszłości. Czemu? Wystarczy spojrzeć jak wygląda u nas handel.

promocja

Źródło: flickr.com

Choć internetowe zakupy coraz bardziej królują, chociaż wszystko się cyfryzuje, to jednocześnie gazetki promocyjne cieszą się ciągle wielkim powodzeniem.

I to gazetki promocyjne w wersji papierowej.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to nakłaniamy do kliknięcia tutaj. To ciekawe optymalne źródło (https://omegastore.pl/4-radia-do-kuchni), które także zapewne Cię zafascynuje!

Może trudno w to niektórym uwierzyć, ale cieszą się one ogromną popularnością o czym świadczy fakt ile konsumentów odwiedza portale skupiające te promocje jak Wiele osób myśli, że jeśli praktycznie wszystko jesteśmy w stanie wyszukać w internecie, to po co wydrukować coś na papierze. No tak, to trochę takie podejście jak w temacie drukowanych a elektronicznych wydawnictw. Są bowiem osoby, które przestały nabywać książki, nie widzą konieczności w tym, aby wydawać na to swoje oszczędności.

Identycznie jest filmami i z muzyką, jeśli w każdym miejscu możemy to dostać za darmo albo za mniejsze finanse, to po co płacić? Jest w tym wiele prawdy, a z pewnością logiki, lecz faktycznie nie ma w tym podejściu zrozumienia dla standardowego problemu, którym jest sam akt obcowania z czymś fizycznie istniejącym. Przecież gazetki promocyjne też jesteśmy w stanie przeglądać w necie, można wejść na stronę www, na jakiej znajdują się wszelkie informacje na konkretny temat, gdzie mamy cały katalog sklepów i ich oferty i promocje. Jednakowoż i tak wiele osób pragnie dostać papierową gazetkę promocyjną.

gazetki promocyjne

Źródło: pixabay.com

Rzeczywiście, z jednej strony dość zauważalny jest tu brak umiejętności korzystania z sieci, szczególnie dotyczy to starszych osób. Skoro nie mają oni dostępu do sieci albo nie potrafią z niego korzystać, to wybiorą gazetkę papierową. Wiele jednakże osób umie sprawdzić wszystko w internecie, a mimo to lubi korzystać z papieru. To po prostu, jak w przypadku tradycyjnej książki, to pragnienie obcowania z czymś fizycznym jest silniejsza. To dosyć ciekawe zjawisko, gdyż pokazuje, iż nie jesteśmy jeszcze ( strony z licytacjami samochodów ) zupełnie tak wciągnięci przez tą całą cyfrową rewolucję.