Pomysł na działalność – budowa produkcyjnych hal pod dzierżawę

przez | 16 sierpnia 2021
Jeżeli szukasz pomysłu na firmę, pragniesz ulokować pieniądze w ciekawy sposób oraz obawiasz się ryzyka – ten tekst z pewnością powstał dla Ciebie. Powstał on z myślą o ludziach, którzy dysponując odpowiednimi środkami wypatrują pomysłu na budowlę ze znaczną stopą zwrotu, bezpiecznego a także sprawdzonego w innych krajach Unii Europejskiej. Mam dla nich rozwiązanie – pobudowanie hali produkcyjnej pod wynajem.

hala produkcyjna

Autor: Schüco
Źródło: Schüco

Po wejściu RP do Unii Europejskiej nasze granice są otwarte dla zachodnich przedsiębiorców. Bardzo wielu z nich zadecydowało przenieść swój zakład produkcyjny do Polski.

Zakłady te działają na regule wynajmowania magazynów, hal produkcyjnych.

Ten wątek omawia niezwykle interesujące kwestie – jeżeli chcesz przeczytać podobny materiał, sprawdź bez wahania to omówienie (http://psmtechnik.pl/pylony-i-tablice,9,pl).

Poszukują lokali o znacznych przestrzeniach, częstokroć z zapleczem biurowym itd. Lokata w hale przemysłowe jest więc strzałem w dziesiątkę (więcej o budowie hal przemysłowych). W naszej ojczyźnie powstają całe regiony ekonomiczno-handlowe czy ściśle fabryczne. Tytuł własności gruntu w otoczeniu rozwijających się biznesmenów zapewni nam nie tylko stałych najemców, ale także efektywne wykorzystanie działki.

Badania wykazują, iż zainteresowanie tego rodzaju usługami jest niezwykle duże oraz bezustannie rośnie. Nie potrzeba dużo, by stać się konkurencyjnym na tym rynku.

Ciekawią Cię nowe zagadnienia? Więc bądź zorientowany (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/ciekawostki/7)! Dlatego powinieneś przeczytać kolejny tekst na ten temat, aby dotrzeć do bardziej dokładnych treści.

Dobrze jest jednak zatroszczyć się o zasadnicze funkcjonalności konkretnej hali przemysłowej oraz infrastrukturę działki – bliskość do drogi, podłączenia wodne itp.

Ile kosztuje pobudowanie hali na dzierżawę? Cenny są oczywiście zróżnicowane, natomiast warunkiem ostatecznym jest oczywiście rozmiar konkretnej hali (informacje o budowie hal magazynowych). Od jej metrażu bowiem, w połączeniu z lokalizacją i głównymi funkcjonalnościami zależy ostateczny koszt budowy. Wygląd samego wykonania ma mniejsze przesłanie, jednakże użycie odpowiednich surowców a także troska o detale będą dodatkowymi atutami za wynajmem właśnie naszego obiektu.

hala

Autor: Nicholas Eckhart
Źródło: http://www.flickr.com

Szacuje się, iż koszt zbudowania hali o wymiarach 10 m x 30 m x 4 m, z blaszanym pokryciem dachu waha się od 250 do 360 tys. złotych (zobacz ceny stalowej hali). Kalkulując, że średni koszt dzierżawy nadmienionego obiektu to mniej więcej 9 tys. złotych, koszty ulokowanego kapitału zwrócą się po blisko 3 latach.

Właściciele mniejszych rozmiarów hal przemysłowych mogą liczyć na czynsz w wysokości kilku tysięcy złotych.