Podstawowe zagadnienia z posługiwania się komputerem

przez | 26 lipca 2021
Jak zrobić zrzut ekranu? Tego rodzaju pytanie pojawia się niejednokrotnie w zapytaniach dodawanych w wyszukiwarkę Google. Nie jest to czynność, która musi przerosnąć nasze umiejętności. Na forach internetowych możemy znaleźć odpowiedź na to, jak wykonać to w profesjonalny sposób. Jeśli tylko odkryjemy metodę, zrzut wykonamy praktycznie w parę chwil.

Toshiba Satellite T230

Autor: Toshiba
Źródło: Toshiba
Nauka pisania na klawiaturze zajmie nam nieco więcej czasu (więcej). Szybkie pisanie na klawiaturze komputera jest bardzo ważne w typowej pracy biurowej. Tam obcowanie z komputerem jest rzeczą naturalną. Należy to wiedzieć, wybierając ten rodzaj pracy. Pisać szybko na klawiaturze można na 2 sposoby. Można się tego wyuczyć w sposób naturalny bądź skorzystać z narzędzi, które to ułatwiają. Jednym z nich jest popularny Mistrz Klawiatury. Jest on dostępny w Internecie. Wystarczy jedynie go ściągnąć, by korzystać z niego w dowolnym momencie. Tego typu kurs składa się z kilku do kilkunastu lekcji, których celem jest wykształcić w nas bardzo naturalne odruchy, które zdynamizują nasze pisanie. Dzięki temu w trakcie używania klawiatury korzystamy z jak największej ilości palców. Tutaj zawarta jest tajemnica biegłości pisania.

Jak zrobić zdjęcie (adres tej strony) pulpitu? (polecam) Informacji na ten właśnie temat należy poszukać w sieci internetowej. To istna kopalnia wszelakiej wiedzy, także na tego typu tematy. W czasie poszukiwania dowiemy się między innymi tego, co to jest obraz pulpitu oraz jego zrzut. Wykonanie zdjęcia pulpitu składa się z 4 kroków, które są wyjątkowo podobne, do tych kroków, które towarzyszą przy wykonywaniu zrzutów ekranu. Przede wszystkim pierwsze, co trzeba zrobić, to nacisnąć print screen. Następnie wkleić, to co otrzymaliśmy, do edytora graficznego Paint. Potem nie zostaje już nic innego, jak dokonanie zapisu danego pliku. Jedynie na samym początku zrzut może się dla nas okazać trudnością, której nie będziemy w potrafić pokonać. Zaglądając na specjalistyczne fora tematyczne jak również te, które oferują pomoc przekonamy się, że nie jest to bynajmniej zadaniem przerastającym nasze możliwości. Trzeba jedynie poznać technikę jak również prawidłowo ją zastosować, by pozyskać to, co zamierzaliśmy. To wyjątkowo proste. Bez wątpienia warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu albo zdjęcie pulpitu.

zdjęcie (idź tutaj)