Podstawowe informacje o tym jak powstały smartfony, przykłady ich wykorzystania w biznesie i życiu codziennym.

przez | 16 sierpnia 2021
Smartfony wdarły się przebojem w nasze codzienne życie, jak się okazuje w ostatnich latach coraz mniej klientów wybiera tradycyjne telefony z klawiszami. Tak naprawdę smarftony są wydajnymi komputerami, tyle że zamiast myszy i klawiatury mają jedynie dotykowy ekran.

Co zupełnie nie będzie przeszkadzać w tym, aby można z nich było całkiem wygodnie korzystać. Pomimo tego że popularność zyskały raptem parę lat wcześniej, to mało kto wie, że ich historia trwa już około dwóch dekad.

programowanie aplikacji mobilnych na telefon

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie dwadzieścia lat temu IMB zaprojektował pierwsze urządzenie z ekranem dotykowym, jakie jednak wówczas dużej popularności nie zyskało. Potrzeba było następnych piętnastu lat i dużego rozwoju technologii, żeby pojawiła się następna odsłona tych urządzeń, tym razem już bardzo ciepło przyjęta przez konsumentów. W chwili obecnej smartfony to naprawdę potężne urządzenia, o wydajności dużo większej niż sprzęt komputerowy sprzed kilkunastu lat. I producenci co rusz dokładają im pamięci i szybkości procesora, jeszcze bardziej powiększając ich parametry.

Na dzień dzisiejszy na rynku liczą się urządzenia z dwoma operacyjnymi systemami, czyli iOS oraz Androidem. Wprawdzie jeszcze Windows próbuje pozyskać jakąś część tego rynku, ale na razie tak średnio sobie radzi.

Aby uzyskać ekstra szczegóły w tej kwestii wejdź do następnej strony. Tam zapewne zainteresuje Cię ciekawostka (http://qalcwise.com/apps/rekrutacja/).

Wybór odpowiedniego systemu ma duży wpływ na to, z jakich programów i aplikacji można będzie korzystać, a także ile za to trzeba będzie płacić.

Niewątpliwie dużo lepiej w tym względzie wygląda Android. Programy i aplikacje mobilne ściągać można ze sklepu Google Play, w którym zdecydowana ich większość jest bezpłatna albo kosztująca symboliczne kwoty. Google prowadzi również otwartą politykę dla developerów, przez co liczba proponowanych programów przyrasta niezwykle dynamicznie.

Czy uważasz, że istnieje potrzeba dokładniejszego sprawdzenia zawartych w tym artykule informacji? Jeśli tak, to kliknij tu i zweryfikuj witrynę (http://apogit.pl/sap-split-payment).

I programy te są coraz bardziej zaawansowane jeśli chodzi o grafikę i użytkowanie, co bardzo dobrze widać na przykład po rozmaitych grach. Lecz na tablety i smartfony produkowane jest też coraz więcej programów użytkowych, biznes bardzo polubił te mobilne urządzenia i coraz chętniej korzysta z ich możliwości.