Pochówki – na zawsze korzystny biznes

przez | 10 lipca 2021
Jednym z produktów, na który popyt w każdym czasie jest na niezmiennym poziomie, są nagrobki. Tradycja grzebania zmarłych i upamiętniania punktu ich pochówkuliczy sobie bardzo wiele lat. Z biegiem czasu typ i rodzaj grobów ulegały zmianom, wprowadzano coraz to nowe materiały do ich produkcji. Rzecz jasna na wszystkich etapach typ i materiał na nagrobek uzależnione są w największym stopniu od możliwości finansowych klienta.

zakłady kamieniarskie od zawsze były zakładami przynoszącymi zyski. Działają one w większości przypadków blisko cmentarzy, tam mają najwięcej klientów. Im więcej więc nekropolii w danej miejscowości, tym więcej może być tego typu punktów. Nie dziwi więc fakt, że frazy w rodzaju „ są tak chętnie wpisywane w Internecie.

Typy nagrobków

marmur

Autor: Mr. T in DC
Źródło: http://www.flickr.com

Nagrobki dzieli się na dużo typów. Na pewno wymienić można nagrobki – (hiperłącze do strony) pojedyncze albo podwójne, w zależności od tego, ile osób chce się pochować. W nagrobkach typu podwójnego często można pochować więcej niż dwojga ludzi, wtedy trumny chowa się jedna nad drugą. W przypadku gdy pochowanych jest więcej osób z rodziny, buduje się więcej nagrobków – (więcej info) obok siebie i otacza się je ogrodzeniem. Dróżki pomiędzy poszczególnymi nagrobkami warto wysypać żwirem; najkorzystniej wygląda jasny. Poza tradycyjnymi nagrobkami stworzonymi z różnego gatunku kamienia, widuje się także niekiedy nagrobki zrobione z drewna. Stosuje się je jednak w większości przypadków tylko przez pewien czas po pochówku, a następnie zastępuje nagrobkiem z kamienia. Nagrobek z drewna nie jest bowiem tak trwałym produktem i łatwo ulega uszkodzeniom, między innymi w wyniku namoknięcia.

Kreator grobówRaczej nowym, a na pewno dopasowanym do obecnych warunków i oczekiwań klientów pomysłem jest tak zwany kreator nagrobków. Jest to narzędzie, znajdujące się w witrynach WWW przedsiębiorstw zajmujących się usługami pogrzebowymi. Narzędzie to umożliwia samodzielny wybór takich elementów jak forma i kształt nagrobka oraz jego barwa, umieszczenie zdjęcia, tekstu oraz wybór przykładowych płaskorzeźb. Następnym etapem jest wysłanie skończonego projektu do wyceny. Dzięki kreatorowi można uzyskać rozmaite nagrobki wzory są różne i dopasowane do rozmaitych oczekiwań nabywców.