Płyty komputerowe

przez | 26 lipca 2021
Osprzęt komputerowy trzeba umieć jak najlepiej wybrać, co jednak czasem przynosi sporo trudności osobom nie do końca obeznanym z tym zagadnieniem. Czy najlepiej zakupić tani, lecz nie w pełni przetestowany sprzęt czy też nastawić się wyłącznie na cenę? Najlepiej zdobyć odrobinkę wiedzy w w tym zakresie, dowiedzieć się o procesorach i płytach głównych, aby nie popełnić błędu w tej materii.

Płyty ASUS z rodziny E35M1

Autor: ASUS
Źródło: ASUS
Interesujące płyty główne da się dostać w bardzo ciekawych cenach, dopasowanych do wymogów i możliwości pieniężnych przeciętnego klienta. Istotne przy tym jest określenie precyzyjnego przeznaczenia komputera. Czy ktoś nastawia się mocniej na granie w gry, czy raczej na pracę na programach zużywających zazwyczaj niezwykle dużo pamięci operacyjnej.

Dobra i wieloletnio prosperująca firma robiąca płyty główne czy procesory na masową skalę tego rodzaju akcesoria posiada w swoim asortymencie ogromnie szeroki wachlarz wysokiej klasy produktów, które powinny zadowolić nawet najwybredniejszych odbiorców. Fascynującą ofertą może być ASRock H61 Pro (oferta). Bazuje na laminacie formatu ATX , ma 5-fazową sekcję zasilania, a dla pamięci operatywnej komputera przeznaczono w niej dwa banki z obsługą 2-kanałowych zestawów DDR3-1600. Konstrukcja ta jest co ciekawe przystosowana do obsługi wielu procesorów graficznych idealnie nadających się do wykonywania obliczeń rozproszonych. Posiada aż pięć złączy PCI-Express 2.0 x1 i jedno PCI-Express 3.0 x16, do których wolno podłączyć nawet sześć kart graficznych. Dodatkowe zasilanie doprowadzają tutaj dwa gniazda MOLEX. Dzięki takim niekonwencjonalnym rozwiązaniom sprzęt nadaje się do pozyskiwania bitcoinów.

Wspaniałym rozwiązaniem jest wykupienie tylko chodliwych dóbr i tych docenianych przez sporą liczbę odbiorców., spokojnie wolno tu zaliczyć chociażby coś takowego jak płyta Gigabyte GA-Z87-HD3 (). Posiada ona model płyty głównej z układem logiki Intel Z87 Express, wykonany w technice Gigabyte Ultra Durable 4 Plus. Model o nazwie GA-Z87-HD3 zapewnia sprawną obsługę procesorów Intel Core czwartej generacji. Jest on zrobiony w tak zwanym formacie ATX i wyposażony w podstawkę LGA1150.

Przed zrobieniem kupna można również zapytać internautów na forach poświęconych komputerom. Niewątpliwie da się tam znaleźć cenne informacje o tym czy płyta ASROCK z77 EXTREME4 będzie odpowiadała wymogom konkretnego klienta. Doświadczenia forumowiczów jak i również wzmianki zapewne okażą się nieocenioną wskazówką w doborze najtrafniejszego sprzętu, którego zakupu nie będzie trzeba potem żałować.

Jeśli spojrzałeś na opublikowane w tym serwisie artykuły, to oprócz tego zerknij na opracowanie (https://gohero.pl/hub-ladowania-dji-mavic-air-2), które także prawdopodobnie przypadnie Ci do gustu.

Użytkownicy forum którzy codziennie i osoby, jakie są ciągle na bieżąco z rynkiem nowych technologii, będą także znakomitymi doradcami w kwestiach wyłonienia odpowiednich artykułów, a także kapitalnym źródłem wskazówek co tego jak dbać o daną płytę i jakie zalety posiada płyta plexi – naszą propozycję-> odwiedź serwis – ASRock H61 Pro.

Wskazówki fachowców na temat płyt są zazwyczaj równie istotne. Można je odnaleźć dla przykładu w wielorakich artykułach w prasie oraz broszurkach reklamowych IT i ICT.