Plebiscyt wielu typów gier planszowych

przez | 20 listopada 2021
Ludzie bardzo cenią sobie rozrywkę, persony powiązane własnie z tą dziedziną zarabiają duże pieniądze na swej pracy. Oglądamy seriale, teleturnieje mecze piłki nożnej -rozrywki niezbyt pobudzające nas intelektualnie, mające jedynie za zadanie „zabić czas”.

Są także czynności mocniej budujące, jak czytanie komiksów, hobby powiązane z malowaniem bądź zbieraniem cennych okazów. Są również gry, wszelkiego typu. Zarówno planszówki jak i komputerowe, posiadające rzesze miłośników. Które z nich są lepsze?

Gry planszowe

Tego rodzaju rozrywka minionych czasy przeżywa całkowity powrót, pojawia się coraz więcej magazynów specjalizujących się w tym produkcie, wydawane są coraz to nowe tytuły. Jeżeli popatrzymy na ranking gier planszowych, to zobaczymy, że sporym powodzeniem cieszą się te wieloosobowe. Gdyż gra tego typu to również wspaniała okazja do spotkań międzyludzkich. Masz w planach wyjazd integracyjny ze studiów? Wybierasz się na dłuższy weekend z przyjaciółmi w góry? Czy może planujesz zorganizować ciekawe przyjecie?

Planszówka

Autor: Will Merydith
Źródło: http://www.flickr.com

Planszówki to wspaniała alternatywa dla osób, które cenią sobie spotkania bez trunków, dzięki dużej dozie rywalizacji, godziny będą lecieć bardzo szybko, a my będziemy znakomicie się bawić. Jeśli nie wiesz, od czego rozpocząć, ranking gier planszowychprzyjdzie ci z odsieczą. Często są one poukładane są na kategorie, które usprawnią nasz wybór.

Laptop gamingowy

Autor: Mike McCune
Źródło: http://www.flickr.com
Gry komputerowe
Jak i także te na konsole, są numerem jeden jeśli chodzi o rozrywkę. dużo graczy lubi grać całą noc, nie czując zmęczenia. Jest to niestety opcja wymagająca dużych inwestycji. Bowiem oprócz samego egzemplarza gry, który zazwyczaj jest droższy od planszówki, musimy także nabyć odpowiedni sprzęt. Komputery stacjonarne, laptopy gamingowe, platformy – to wszystko sporo kosztuje, szczególnie najnowsze modele.

Chcesz pogłębić swoją wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy pomóc. Musisz przejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej (https://www.wsiz.wroc.pl/studia-podyplomowe/) szczegółów.

Bowiem jeśli chcemy cieszyć się grą, która dopiero co wyszła na rynek, musimy mieć najlepszej jakości oprogramowanie, bowiem w przeciwnym razie, nie włączymy jej. Dodatkowo, każdy z tych sprzętów może być użytkowany jedynie w domu, wyjątek stanowią tutaj tylko laptopy gamingowe. Ale również ich nie weźmiemy ze sobą na wakacje z rodziną, bo ciężko będzie się integrować.

Ciężko całkowicie stwierdzić, który typ gier jest modniejszy, oba bowiem posiadają rzesze zwolenników jak i przeciwników. Planszówki sprzyjają integracji z innymi osobami, gry cyfrowe raczej cieszą nas w samotności.