Parę wskazówek odnośnie inwestowania kapitału.

przez | 26 lipca 2021
W jaki sposób zagospodarować dodatkowe finanse? Akcje, obligacje, a może kupowanie nieruchomości? Ostatnio coraz większym powodzeniem cieszą się tereny inwestycyjne. Co warto wiedzieć, zanim pomyślimy o znalezieniu takich obszarów do zakupu? Warto przedtem zebrać kluczowe informacje o popycie i podaży. Ostatnio wartość gruntów zaczęła iść w górę i odczuwa się ożywienie w tej dziedzinie gospodarki.

tereny inwestycyjne

Autor: Dariusz Białkowski
Źródło: http://www.flickr.com

Duży wpływ na wartość ma rzecz jasna lokalizacja – w szczególności na obszarze większych aglomeracji, zobacz również . Bardzo ważne jest także przeznaczenie strefy, ujęte w planach zagospodarowania. Niemałe znaczenie dla wartości ziemi (zobacz pożyczki dla zadłużonych rolników) ma też forma własności. Można dostrzec odczuwalną różnicę między wartością działek posiadających status własności, a tymi, które pozostają w użytkowaniu wieczystym. Na co mogą być wykorzystane tereny inwestycyjne? Zakupioną ziemię można wykorzystać do budowy przeróżnych budynków do produkcji, hoteli i restauracji, centrów handlowych. Jednym z pomysłów są także magazyny do wynajęcia. Firmy czasem nie chcą we własnym zakresie inwestować w nie, może też być tak, iż nie mają czasu na budowę. Dlatego magazyny do wynajęcia cieszą się dużym powodzeniem, w szczególności, jeżeli są w dobrej lokalizacji. Bardzo ważne jest, w którym miejscu usytuowany jest magazyn, oraz co jest w jego pobliżu – to może być zasadnicze dla wynajmującego. Łatwy dojazd do magazynu jest jego podstawowym plusem. Istotne jest także wyposażenie magazynu i jego dopasowanie do potrzeb wynajmującego. Na ogół po pierwsze trzeba wziąć pod uwagę gabaryty hali. Kontrahenci, w zależności od rodzaju prowadzonej działalności, będą zwracać uwagę na to, z jakiego materiału wybudowany jest obiekt, czy jest ocieplony i klimatyzowany. logistyka (szerzej w serwisie http://kador.pl)

hala magazynowa

Dobrze jest, jeżeli wyposażony jest w pomieszczenie socjalne, lub opcję wynajęcia w okolicy powierzchni biurowej – strona. Niemniej ważnym czynnikiem jest ochrona magazynu systemem alarmowym. Magazyny do wynajęcia powinny posiadać odpowiednio duży plac do parkowania, dopasowany do wjazdu i manewrów dużymi samochodami. Jeśli rozważacie, czy kupione tereny inwestycyjne przeznaczyć na halę sprawdźcie, jaka konkurencja występuje w danym terenie – najprostszym sposobem szukania takich ofert jest oczywiście sieć. Kiedy zatem macie niewielką konkurencję lub fantastyczny pomysł, może trzeba pomyśleć o tym, by tereny inwestycyjne przeznaczyć akurat na to.