Parę uwag odnośnie technicznej obsługi wydarzeń koncertowych. Co wchodzi w zakres tego typu usług?

przez | 5 października 2021
Znajdując się na wielkim koncercie zapewne nie myślimy o tym jak to wszystko zostało zorganizowane. Jak dużo pracy wymagały przygotowania oraz dopięcie wszystkich szczegółów. Raczej zajmujemy się czerpaniem przyjemności z obcowania z muzyką. Natomiast warto będąc na takiej imprezie oraz narzekając na niektóre aspekty mieć świadomość na czym tego typu praca polega. Jak wygląda organizacja tego typu imprez szczególnie jeśli chodzi o kwestię techniczną?

impreza masowa

Autor: Gialla Farfalla
Źródło: http://www.flickr.com
Przygotowywanie tak dużych wydarzeń kulturalnych to trudne wyzwanie.

Nie możesz się doczekać nowych interesujących wpisów na ów temat? Mamy do Ciebie dobrą nowinę – kliknij komoda biała stylowa w ten link i rozkoszuj się tekstem.

Stoi za tym mnóstwo ludzi wytypowanych do różnych czynności jak też firmy, którym zleca się wykonanie niektórych zadań. Dobrze jest pomyśleć o tym na czym polega obsługa techniczna imprez, bo często to ona odgrywa ogromną rolę w całym przedsięwzięciu – EventRoom. Takim bardzo ważnym punktem jest oświetlenie sceniczne. Przy jego pomocy można wpływać na klimat koncertów albo też tworzyć napięcie. Odpowiednie oświetlenie odgrywa ważną rolę w całym wydarzeniu. Może ono być kluczowym dodatkiem, a równie dobrze być najważniejszą dekoracją sceniczną. Może zwracać uwagę na najważniejsze detale, a jego brak maskować niechciane szczegóły.

Ogromnie istotną częścią eventu obok światła jest nagłośnienie estradowe. Bez dobrego nagłośnienia koncert nawet największej gwiazdy okaże się całkowitą klapą. To często jego jakość komentuje się po obejrzanym koncercie gdy zdarza się, iż winą za słaby występ obarczamy właśnie nagłośnienie. Należy mieć świadomość, że do wykonania takiego zadania jak najlepiej, osoby zajmujące się nagłośnieniem potrzebują bardzo drogiego i dobrego sprzętu. Bez niego nawet ci najbardziej utalentowani fachowcy od nagłośnienia będą mieć problem z wykonaniem swojej pracy dobrze – czy oświetlenie sceniczne jest jakieś specyficzne.

koncert na żywo

Autor: Forest Floors
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach duże znaczenie szczególnie na ogromnych imprezach ma wizualizacja. Do tego celu wykorzystuje się różne monitory, telebimy albo też projektory.

Przygotowaliśmy bonus dla osób, które szukają dodatkowych materiałów – zobacz informacje (https://sklep.labempire.com.pl/pipetor-htl,2,12295) tutaj. Dotyczy on rozpatrywanego tutaj zagadnienia.

Wszystko to pomaga w lepszym odbiorze wydarzenia. Na takich ogromnych koncertach wykorzystuje się ściany wizyjne o imponujących powierzchniach. W ten sposób nawet znajdując się w dalekiej odległości można z łatwością śledzić co dzieje się na scenie. Obsługa techniczna to także przygotowanie scenografii, która jest bardzo ważnym elementem całości.