Ogromnie spora popularność programów lojalnościowych b2b w naszych czasach – ich wartości i pozytywy

przez | 10 lipca 2021
W dzisiejszych czasach niemal połowa przedsiębiorstw w Polsce planuje programy lojalnościowe b2b dla partnerów biznesowych i mimo tego, że wydatki przeznaczane na ten cel są istotnie duże, to w dalszym ciągu oddaje się na to niemało pieniędzy. Wszystko dlatego, iż programy lojalnościowe b2b przynoszą zyski i korzyści, oraz także dużo powiększają sprzedaż, jest więc to wspaniała inwestycja na długie lata.

warto się dowiedzieć

Źródło: www.spiceupyourblog.com
Programy lojalnościowe mają duży wpływ na Klientów, powodują, że jeszcze entuzjastyczniej korzystają oni z proponowanych towarów racie (zobacz odnośnik do serwisu) również usług.

Ciekawy artykuł? Jeżeli jesteś tego zdania, to równie wciągające kwestie przeczytasz również we wpisie (http://magross.pl/kluber/kluberpaste-46-mr-401/), który jest tu.

Firmy, które są zadowolone z wdrożenia programów lojalnościowych nieraz nie poprzestają jedynie na jednym, wielokrotnie również przedłużają lub modyfikują teraz prowadzone programy lojalnościowe.

Bardzo popularną formą w budowaniu lojalności b2b są dzisiaj kupony premiowe oraz karty przedpłacone. Okazuje się, że Klienci bardziej cenią sobie taką formę, niż na przykład karty rabatowe. Udowodniono, że karty przedpłacone oraz kupony premiowe mocniej i na dłużej zapadają w pamięć, gdyż to on sam może wyłonić dowolną nagrodę. Karty przedpłacone to forma, z jakiej korzysta dziś istotnie masa firm oraz przedsiębiorstw, ich dużą zaletą jest też to, że można je użytkować wielokrotnie, mało tego są one bezproblemowe w obsłudze a ich wartość ciągle wzrasta.

Wykonanie programu lojalnościowego wymaga na pewno wyśmienitego pomysłu, planu i projektu, jednakże współcześnie sporo firm entuzjastycznie przeprowadzi go za nas (ciekawa strona). Istnieją firmy, które specjalizują się w outsourcingu i oferują kompleksową, doświadczoną obsługę programu lojalnościowego, takie jak całkowite zaplanowanie programu całej akcji, komunikowanie się z uczestnikami programu, doświadczone doradztwo prawne i podatkowe lub też logistykę nagród i ich zgłaszanie.

Jest więc to nadzwyczaj rozległe uproszczenie dla firm, które pragną zorganizować taki program – nie musisz już robić tego osobiście i poświęcać na to ponadprogramowy czas i uwagę, teraz bez problemu zdołasz to zadanie polecić inne firmie.