O musimy pamiętać posiadając własną firmę? Czy da się na czymś dość znacznie zaoszczędzić?

przez | 10 lipca 2021
W Polsce mamy dość wysokie koszty zatrudniania pracowników na umowę o pracę. Same składki ZUS, ubezpieczenie zdrowotne i podatek dochodowy kosztują 60% pensji netto. Nie są to jak wiadomo wszystkie koszty mające związek z legalnym zatrudnianiem pracowników. Jak pracownik przychodzi do pracy trzeba płacić za jego wstępne badania. W trakcie pracodawca musi płacić za badania okresowe, jakieś zwolnienia lekarskie czy okresowe szkolenia BHP.

samochody

Autor: Maciej K
Źródło: http://www.flickr.com
Pracownikowi należy się również odzież robocza, środki czystości oraz napoje zimne w czasie upałów. Dodatkowo pracodawca powinien uposażyć stanowisko pracy a także podszkolić swojego pracownika. Do tych kwestii dochodzą również urlopy, a jednocześnie potencjalnie pozostałe opłaty, jak odsetki od zaległości zus sprawdź to .

Warto zobaczyć inne nasze serwisy (http://inoffice.pl/centrum-biznesowe-tarasy/), aby poznać inne interesujące informacje na podobny temat. Nie zwlekaj więc i kliknij ten link!

Zatrudnianie pracownika jest więc bardzo drogie. W obliczu tego rodzaju sytuacji nie ma się co dziwić, że niezmiennie wzrasta liczba umów zleceń albo tzw. samozatrudnienia.

Pod tym drugim pojęciem rozumiemy sytuację, kiedy pracodawca przekonuje pracownika do otworzenia działalności gospodarczej. Jest to dla niego bardzo opłacalne rozwiązanie, bo w zasadzie nie ponosi dodatkowych kosztów zatrudniania pracownika, a osoba z własną firmą nie posiada prawa do urlopu, nie jest dla niej opłacalne korzystanie ze zwolnień lekarskich. Taka osoba też może z takiej opcji skorzystać, ponieważ jeśli ma zapewniany dochód, to będzie miał dochód, a jednocześnie opłacić zus. Możemy również sprawdzić jakiego rodzaju podatki powinniśmy płacić, czy jest to przykładowo podatek (czytaj też minimalne wynagrodzenie) dochodowy liniowy przeczytać tutaj i także spróbować na tym zyskać.

Jednocześnie posiadacze własnej firmy mają możliwość, żeby skorzystać z różnorodnych interesujących opcji, jak zakup samochodu na firmę 2015 – serdecznie zapraszam. Dzięki temu jesteśmy w stanie ponieść bardziej małe koszty funkcjonowania, a jeszcze coś z tego mieć. Chociaż prowadzenie działalności nie jest łatwe oraz tanie, to jednak jest bardzo wiele możliwości, aby na tym zyskać. Najlepiej przed rejestracją własnej firmy sprawdzić, jakie są możliwości i w jakich obszarach jesteśmy w stanie zyskać. To faktycznie nam pomoże, gdy już będziemy prowadzić własną działalność. Dobrze próbować więc dowiedzieć się jak największą ilość informacji, będziemy mieli większe możliwości, które na pewno pomogą nam w prowadzeniu firmy.