
Tym ostatnim może być np. domena internetowa, która przestała być tylko identyfikatorem dla stron internetowych, a zaczęła również – jako znak towarowy – identyfikować dane towary, usługi i przedsiębiorców – JWP. Toteż osoba, która zakłada swój pierwszy sklep internetowy na samym początku powinna zweryfikować czy nazwa domeny – pod którą potencjalny właściciel ma zamiar prowadzić interes, nie narusza praw osób trzecich.
Pragniesz poznać więcej na ten temat – zapewne przypadnie Ci do gustu bieżąca publikacja (http://inoffice.pl/centrum-biznesowe-wierzbowa/), którą stworzyliśmy z myślą o Tobie. Po więcej detali wejdź w link.
Po identyfikacji podmiotu dopuszczającego się naruszenia, właściciel e-sklepu powinien

wysłać tzw. list ostrzegawczy, w którym zawarta zostanie krótka argumentacja wskazująca na naruszenie cudzych praw.
Coraz bardziej powszechne wykorzystywanie internetu w prowadzeniu działalności gospodarczej przyczynia się do sytuacji, w której wzrasta liczba nadużyć w zakresie bezprawnego posługiwania się nazwami innych przedsiębiorstw.
Kiedy uznasz, że warto by było zgłębić inny aspekt tej kwestii, kliknij ten link oraz przeczytaj ponadto więcej szczegółów na stronie.
Zwykle podmioty działające w branży e-commerce, decydują się na owe działania, chcąc się promować tudzież działać na szkodę konkurencji. Nieuczciwa konkurencja polega np. na używaniu domen zawierających cudze znaki towarowe – . Stosuje się je w celu zwiększenia zainteresowania własną stroną internetową. Pamiętajmy jednak, iż obowiązujące przepisy są tak sformułowane, iż umożliwiają zakwalifikowanie sprecyzowanych działań jako czyny nieuczciwej konkurencji oraz na nałożenie odpowiednich sankcji za tego typu wykroczenia. Warto więc zadbać o swoje interesy.