Nie jesteśmy tak anonimowi jakby nam się to zdawało

przez | 23 października 2021
Niby wydajemy sobie sprawę z tego, że nasze działania w Internecie nie są anonimowe, że do każdego tak na pewno możemy dotrzeć, a jednak czasem dowiadujemy się o nierozważnych rzeczach, które sprawiają, że ktoś otrzymuje naprawdę dotkliwą nauczkę. Przez to należy wiedzieć, że w świecie informatyki istnieje kilka sieci, od których zależy, kto ma dostęp do naszych informacji oraz iż tak rzeczywiście nigdy nie jesteśmy tak anonimowi jak nam się wydaje.

Sieci ip pozwalają na wiele

internet

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

By połączyć się z siecią, powinniśmy się powiązać z konkretnym serwerem, dlatego właśnie każdy komputer ma powiązany własny numer IP, jeden się odmienia, inny jest niezmienny, a co się z tym łączy, mając dany numer możemy dojść do konkretnego komputera, a więc także oraz do jego użytkownika.

Sieci ip obejmują komputery na bardzo sporym obszarze, nie ma dla nich praktycznie najmniejszych ograniczeń, a co więcej za ich pomocą mamy szansę powiązać ze sobą dwa, albo i dużo więcej sprzętów, dzięki czemu wszystkie tworzą niejako jedność. Znajomość numerów IP bardzo często używana jest też w różnorakich konkursach, w których można raz dziennie oddawać głosy, bo wtedy właściwy system sprawdza, czy już głosowaliśmy z konkretnego komputera.

Sieci LAN mają mniejszy zasięg

internet

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym rodzajem sieci, są sieci LAN, a więc takie, które wiążą komputery (sprzęt komputerowy poleasingowy) wyłącznie na bardzo wyznaczonym terytorium i to jeszcze w dość bliskiej oddaleniu. Mają szansę za jej wsparciem stać się połączone komputery w jednym domu, w szkole, lub w biurze. Dzięki tej sieci znacznie łatwiejsze jest przekazywanie informacji między tymi urządzeniami, co jest niesamowicie ważne w przypadku zakładu.

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z możliwości

Bez wątpienia Internet proponuje nam niesamowite sposoby, nie mniej powinniśmy wiedzieć, iż nie oferuje on gwarancji, iż jeśli zrobimy coś złego, to nikt do nas nie dotrze.

Intryguje Cię, co to są autorskie źródła? Jeśli tak, to wystarczy wejść w poniższy link i tam odkryjesz wiele frapujących wiadomości na ten temat.

Należy być mimo wszystko ostrożnym, gdyż znajomość właściwych sieci sprawia, iż wcale nie jesteśmy tu tak anonimowi jak to kiedyś próbowano nam przekazać, a co się z tym wiąże, w każdej chwili ma szansę się okazać, że będziemy odpowiadać za swoje czyny.