Nie chcesz oczekiwać w długiej kolejce w czasie rozliczania PIT-u w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

przez | 10 lipca 2021
Jak nadchodzi termin złożenia deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego tworzą się tam wielkie kolejki, bo najczęściej odkładamy ten obowiązek na ostatni moment. Jesteśmy w stanie jednakże uniknąć tej nieprzyjemności, jak będziemy zdecydowani się skorzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Pozwala on na automatyczne sporządzenie formularza PIT i wyliczenie podatku, a także jego wysłanie bez niezbędności posiadania podpisu kwalifikowanego.

rozliczanie pitów online

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy jednakowoż koniecznie mieć na uwadze, ażeby program do wysyłania deklaracji był zatwierdzony przez Ministerstwo Finansów. Jak tak istotnie będzie, wtedy dostaniemy po chwili od wysłania e-deklaracji odpowiednie potwierdzenie UPO, które pozwoli nam uzyskać pewność, że faktycznie nasza deklaracja została doręczona do urzędu. Może się jednakowoż okazać, iż zamiast potwierdzenia otrzymamy niestety informacje o błędzie. Dość często znaczy to, że popełniliśmy jakiś błąd przy wypełnianiu formularza, lub też zapomnieliśmy wpisać kwoty lub niepoprawnie wpisaliśmy weryfikacyjną kwotę dochodu uzyskanego w zeszłorocznym rozliczeniu.

Jak ubiegłego roku jednakowoż nie mieliśmy obowiązku rozliczania się z US, w takiej sytuacji w odpowiednią rubrykę wpisujemy liczbę zero. W przypadku gdy nie jesteśmy pewni, czy powinniśmy wypełnić formularz PIT 36, PIT 37, czy jeszcze jakiś odmienny, możemy skorzystać wtedy z wbudowanego w system e-deklaracje podręcznika. Dzięki temu na pewno poprawnie się rozliczymy i zażegnamy ryzyko narażenia się na problemy karno-skarbowe.

System elektronicznych deklaracji PIT 2014 – kliknij i sprawdź,gwarantuj nam ponadto przekazanie 1 procenta na jakiś przez nas wybrany cel.

Wejdź na ten odnośnik oraz zgłąb więcej szczegółów w tekście (http://rcc-nova.pl/badania-i-pomiary/ocena-stanu-maszyn-i-urzadzen/) – te porady poszerzą Twoją wiedzę na podnoszony w powyższym wpisie temat!

Aby tego dokonać trzeba wybrać jedną z organizacji pożytku publicznego, jaka jest zobligowana do obierania jednego procenta naszego podatku. Jeśli zdecydujemy się przesłać deklarację we wcześniejszym okresie, aniżeli z końcem kwietnia, będziemy mieli możliwość wtedy liczyć na szybszy zwrot ewentualnej nadpłaty podatku dochodowego.

W tej sytuacji należną kwotę dostaniemy na wskazany przez nasz wcześniej rachunek bankowy albo zostanie nam do nas przesłana poprzez usługi poczty polskiej. W tego rodzaju drugiej sytuacji od wartości należnego podatku zostanie jednak odliczona opłata za przesłanie przesyłki poleconej, która wynosić będzie pięć złotych. Tak czy inaczej dobrze dokonać rozliczenia PIT możliwie jak najszybciej, by tym samym mieć tę powinność już z głowy i nie musieć czekać zbyt długi czas na wszelkie ulgi oraz zwrot podatku.