Najważniejsze kwestie związane z rozwodem

przez | 10 lipca 2021
Rozwód to nadzwyczaj trudna sytuacja życiowa, jaka zdoła wywoływać multum przeciwnych uczuć – gniew, smutek, żal bądź też stres. Jest to pewno jedna z trudniejszych decyzji życiowych, które można podjąć, jednak czasem rozwód okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Gdy w małżeństwie zaszedł zupełny rozpad więzi w wymiarze mentalnym, majątkowym i fizycznym i nie ma nadziei na odrestaurowanie tych więzi, wtedy wskazane jest zastanowić się nad rozwodem. Uporczywe kłótnie, nieporozumienia, niedobór zaufania do współmałżonka bądź kłopoty finansowe prowadzą do jeszcze większych problemów w małżeństwie, a na tym cierpią nie jedynie sami współmałżonkowie, lecz dodatkowo dzieci.

rozwód

Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
Pragnąc rozpocząć postępowanie rozwodowe, musimy najpierw wnieść wniosek o rozwody, co wiąże się z kosztem w wysokości około 600 złotych. Jeżeli nie wiemy, w jaki sposób napisać taki wniosek i gdzie go złożyć, musimy zwrócić się o pomoc do obeznanej kancelarii prawnej, jaka zajmuje się rozwodami; więcej informacji Stosowny adwokat sprawy rodzinne Warszawa pomoże nam przygotowywać wniosek, a także będzie służył pomocą w trakcie pełnej rozprawy rozwodowej. Samodzielne załatwianie spraw związanych z rozwodem zdoła być dla nas istotnie bardzo trudne i kłopotliwe, wskutek tego warto posiadać fachowe wsparcie. Sąd może wydać trzy rodzaje wyroku – w którym winna jest jedna strona, w jakim winni są oboje małżonkowie lub bez orzekania winy. Sąd nie może orzec rozwodu jeśli wiązałoby się to ze stratą małoletnich dzieci, jeśli pozew składa małżonek winny rozkładu pożycia lub o ile jest to przeciwne z przepisami współżycia społecznego.

sąd

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
W poniektórych sytuacjach sąd zdoła jednakże orzec o separacji. Czasami wydaje się to stosownym wyjściem, albowiem sporo małżeństw będących w separacji umiało się potem porozumieć i dogadać. Zanim więc zdecydujemy się na ostateczne zakończenie małżeństwa, czyli rozwód, zastanówmy się nad separacją.

Jeśli spodobał Ci się prezentowany artykuł, kliknij ten link – na pewno też warto zobaczyć również następny dający do myślenia materiał!

Zdoła okazać się, że uratuje ona nasze małżeństwo.