Najbardziej nowoczesna technologia w firmie to zapewnienie udanych działań- cloud computing?

przez | 10 lipca 2021
Jak to jest z tymi aktualnymi systemami bezpieczeństwa, a zwłaszcza z coraz bardziej popularnym przetwarzaniem w chmurze, które określamy jako cloud computing. Technologia zdaje się niezwykle nowoczesna i zaawansowana, ale jednakowoż nie każdy jest przekonany do tego rozwiązania. Jak to właściwie się prezentuje?

chmura

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Cloud computing (przetwarzanie w chmurze) jest rodzaj dostarczania usług informatycznych, oferuje to dostęp do współdzielonych zasobów, na jakie składają się serwery, pamięć masowa, aplikacje i pozostałe dodatkowe usługi. Wszystko to oznacza, że realne jest przetwarzanie i przechowywanie danych za pomocą sieci.

Czyżbyś miał ochotę mieć dużo informacji na ten intrygujący temat? Potrzebujesz faktów? Zatem kliknij, aby przeczytać – kolejne artykuły oczekują na Ciebie.

To rozwiązanie jest bardzo korzystne, ponieważ nie jesteśmy zmuszeni zainwestować w kosztowną infrastrukturę, nie ma również przymusu instalowania oprogramowania w siedzibie naszej firmy.

Opłata zaś jest naliczana tylko za zasoby, które zużyjemy. Istnieje jednocześnie kwestia, jaka wzbudza trwogę u przedsiębiorców. Otóż, zarządzanie sprzętem i bezpieczeństwo danych leży po stronie dostawcy tej konkretnej usługi. To niepokoi niektórych, gdyż obawiają się, iż stracą informacje o swoich klientach, czy to przez zwykłą awarię czy może ataku hakerskiego. Nie ma się czego bać, choć niepewność jest zawsze, zresztą jak w każdym zabezpieczeniu. Szczególnie jesteśmy w stanie się obawiać, kiedy powierzymy nasze kluczowe informacje firmom, jakie nie mogą się pochwalić doświadczeniem w tym zakresie. Najlepiej więc wybrać doświadczonych, lecz także rodzimych dostawców, co sprawia, że wiemy gdzie są zlokalizowane nasze dane, a ponadto, czy są odpowiednio chronione.

Co więcej, te firmy mające odpowiednie doświadczenie i kompetencje w dziedzinie wdrażania chmury, dobrze zdają sobie sprawę, iż równie ważne jest, ażeby zadbać również o backup danych (co oznacza odzyskiwanie danych) i archiwizację. To niezbędne, ażeby chronić dane przed niespodziewaną utratą, przykładowo z powodu awarii. Jak jednakże poznać, czy konkretna firma firma ochroniarska łódź jest w pełni kompetentna? Dobrze rokuje doświadczenie, to że dana firma jest na rynku jakiś czas. Ważne są także certyfikaty, są one potwierdzeniem kompetencji w danej dziedzinie.