Na dzień dzisiejszy na każdym rogu większego miasta możemy spostrzec niezliczoną ilość reklam różnego typu.

przez | 26 lipca 2021
Na dzień dzisiejszy w każdym miejscu większego miasta możemy natknąć się na ogromną ilość reklam różnego rodzaju. Reklamy te częstokroć przybierają bardzo odmienne formy, najpopularniejszą formą pozostają jednak banery reklamowe.

maszyna do sitodruku

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Techniki wykonywania reklam potrafią bardzo się od siebie różnić. Do wyboru mamy reklamy w postaci wydruku wielkoformatowego, liter przestrzennych, plafonów, gadżetów reklamowych itd. Oczywiście są to jedynie reklamy w postaci fizycznych przedmiotów, natomiast nie można zapominać o prawdopodobnie najskuteczniejszych typach reklam, czyli tych występujących w internecie i telewizji. Skupiając się jednak na „materialnych” typach reklam warto wspomnieć ciekawą technikę druku zwaną sitodrukiem. Jest to technika wydruku, w której wykonanie nadruku polega na przetłaczaniu farby przez specjalnie spreparowaną matrycę.

Poszukujesz użytecznych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa płyty elewacyjne hpl z pewnością Cię zainteresuje, gdyż znajdziesz tam dużo niezwykle interesujących danych.

Precyzja i rozdzielczość takiego druku jest bezpośrednio zależna od gęstości zastosowanej siatki, jednak przeważnie jest zdecydowanie niższa niż w klasycznym druku offsetowym – kliknij po źródło. Niewątpliwą zaletą sitodruku jest natomiast możliwość jego stosowania na krzywych powierzchniach. Znaczącą popularnością cieszą się ostatnio koszulki i różne tekstylia z nadrukiem stworzonym metodą sitodrukową. Firmy zajmujące się sprzedażą takiej odzieży często dają możliwość wykonania własnego projektu nadruku, który później zostanie naniesiony na koszulkę. Oczywiście takie firmy mają na stanie maszyny sitodrukowe bardzo różnych klas i rozmiarów, a każda z nich ma nieco inne przeznaczenie. Ceny tych maszyn również potrafią wyraźnie od siebie odbiegać, i dlatego najprostsza maszyna do sitodruku kosztuje około 1500 zł. Ceny najbardziej złożonych drukarek karuzelowych potrafią natomiast przekroczyć 20 000 zł. Takie profesjonalne maszyny doskonale sprawdzają się przy tworzeniu nadruków, na materiałach takich jak bawełna czy poliester, czyli tych najcześciej stosowanych do produkcji różnego typu koszulek.

Reasumując w dzisiejszych czasach reklama jest istotnym elementem dla każdego przedsiębiorcy. Swój wyrób możemy zareklamować na różnorakie sposoby, jednak jednym z bardziej interesujących jest rozdawanie gadżetów, takich jak koszulki reklamowe.

Te informacje wciągnęły Cię kompletnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej usługi pogrzebowe wrocław danych na pozostałych stronach – odnajdziesz je, klikając w odnośnik poniżej.

Najczęściej nadruki reklamowe na koszulkach wykonywane są za pomocą maszyn sitodrukowych. Co prawda precyzyjność sitodrukarek jest mniejsza niż standardowych drukarek offsetowych, jednakże mogą się one poszczycić wysoką trwałością nadruków oraz niskimi kosztami produkcji w przypadku trochę większych zamówień, co jest mocnym argumentem przemawiającym za stosowaniem tej technologii.