Na co zwrócić największą uwagę przy zakupie nowego mieszkania? Zawsze zwracaj uwagę na kruczki w umowach z developerami

przez | 10 lipca 2021
Praktycznie nie ma osoby, która nie chciałaby mieć swojego mieszkania. Niestety, w obecnych czasach nie jest to wcale takie łatwe – rzadko kiedy kogoś stać na kupno swojego mieszkania od ręki.

Najczęściej nie mamy odpowiedniej kwoty pieniędzy, która pozwalałaby na pokrycie

Budynki

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com

takiego wydatku. W takich wypadkach zazwyczaj jesteśmy zmuszeni wziąć w banku kredyt na zakup mieszkania. Jeżeli Ty również zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wówczas musisz być wielce czujny. Dobrze zadbać zawczasu o to, aby dobrze ulokować pieniądze – w końcu jest to na tyle wielka suma, że przeznaczenie jej na nieudaną inwestycję kategorycznie nie będzie najlepszym pomysłem.

Jeśli szukasz swojego mieszkania, wówczas musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych spraw. Na początek wielce ważna jest lokalizacja – oczywiście mieszkania (zobacz domymax.pl/projekty-domow/powyzej-130-m2/) położone dalej od centrum miasta będą na pewno tańsze, jednak musisz w takich

link do www

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

przypadkach rozważyć również inne kwestie. Być może bardziej będzie opłacało się kupno mieszkania bliżej centrum – jeśli przykładowo będziesz miał tak blisko do pracy, że nie będziesz musiał kupować biletu komunikacji miejskiej. Oszczędzony czas jest również nader ważny – nie powinieneś zatem decydować się na przykład na kupno mieszkania (zobacz inwestycje torun) w wypadku kiedy będziesz musiał codziennie dojeżdżać do pracy ponad godzinę.Drugą sprawą, którą niewątpliwie powinieneś rozważyć zanim zdecydujesz się na kupno mieszkania, jest to, czy kupisz je prosto od dewelopera czy też nabędziesz z tak zwanej drugiej ręki.

Oczywiście w tym drugim przypadku cena mieszkania z pewnością będzie o wiele mniejsza, jednakże z drugiej strony takie mieszkania zazwyczaj wymagają solidnego remontu, który potrafi pochłonąć naprawdę dużo pieniędzy. Nie zawsze zatem tego typu inwestycja będzie korzystna. W teraźniejszej chwili na rynku nieruchomości ceny mieszkań mocno spadły – jeżeli zatem chcesz kupić mieszkanie od dewelopera, teraz bez wątpienia jest na to idealny moment. Gdy chcesz obejrzeć oferty deweloperów w interesującej Cię okolicy, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę internetową przykładowo hasło: „nowe mieszkania Stare Miasto” (więcej na ten temat). Wtedy zdecydowanie znajdziesz to, czego potrzebujesz. Być może jakiś developer Wrocław zaciekawi Cię właśnie swoją ofertą?