Materiały jesienno-zimowe – najciekawsze trendy.

przez | 10 lipca 2021
Sklep internetowy proponuje w niskich cenach: materiały na jesienno-zimową porę. Szczególne na ten czas proponuje się: dzianiny futerkowe. Dobrym rozwiązaniem jest też wełna gotowana i wełna parzona.

wełna

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

Wełna czyli włókno naturalne, uzyskiwane z okrywy włosowej owiec, lam, kóz, królików i innych zwierząt. Włókno wełniane posiada charakterystyczne cechy (np.: karbikowatość, łuskowatość, zawiera również lanolinę), dzięki którym nadaje się doskonale do wytwarzania wysokiej klasy wyrobów włókienniczych.Owcza wełna uzyskana przez strzyżenie żywych owiec, zwana także runem lub strzyżą, stanowi znakomity surowiec włókienniczy do wyrobu wysokiej jakości tkanin, dzianin i włóknin. Na Bliskim Wschodzie wyroby z wełny wytwarzano już w starożytności. Wysokiej jakości wełnę, bardzo miękką, puszystą, o cienkich włóknach, długości od 4 do 12 cm, otrzymuje się z owiec merynos. Wełna gotowana to tkanina o szerokim zastosowaniu w krawiectwie. Jest miękka, puszysta, elastyczna, lejąca. W użytkowaniu jest tkaniną niezwykle ciepłą, a z drugiej strony przewiewną ze względu na wełnianio-wiskozowy skład. Wełna gotowana nadaje się na sukienki, żakiety, tuniki ale również na płaszcze zimowe (po uprzednim ociepleniu), czapki, szaliki, kamizelki, swetry. Delikatna struktura supełkowa materiału przypomina wełnę buckle, jest od niej delikatnie cieńsza, ale tak samo ciepła. Wełna (lamalama.pl/) gotowana jest materiałem bardzo dobrze układającą się, łatwą w szyciu oraz godną polecenia. Wełna gotowana różni się tym od standardowej wełny, że po obróbce w temperaturze kurczy się (ok. 20 – 30 proc. objętości), dlatego też wydaje się bardziej zbita. Wełna gotowana jest więc bardziej ciepła (dobrze sprawdza się przy niskich temperaturach), bardziej trwała na zabrudzenia oraz nie powoduje tylu reakcji alergicznych (typu:drapanie, swędzenie, uciążliwa wysypka), co naturalna wełna > http://www.lamalama.pl/wlokniny.html. Kolejną wartą polecenia tkaniną jest wełna parzona. Więcej na .

To wspaniały towarzysz na jesień i zimę. Wełna parzona to gruba, lecz bardzo miękka, dobrej jakości tkanina.Poprzez swój splot sprawia, że uszyte z niej produkty są bardzo oryginalne, nietuzinkowe oraz ponadczasowe. Wełna parzona jest niezwykle ciepła. Wełnę parzoną wykorzystuje się na: okrycia wierzchnie jak: płaszcze, kurtki; jesienne żakiety; pledy; zimowe sukienki.

Kolejną ciekawą tkaniną jest dzianina futerkowa. Dzianiny futerkowe to wysokiej wysokiej jakości, naturalnie wyglądające futerko sztuczne tkane. Poprzez znakomitą imitację powierzchni i wyglądu, futra tego prawie nie można odróżnić od prawdziwego. Długość runa ma 2 cm.